Noční probouzení může signalizovat problémy s tělesnými orgány

Přesně jak ukazují mechanické ručičky čas a jiné nastavené hodnoty na orloji, tak člověk žije, aniž by si uvědomoval, že se stav jeho organismu z hodiny na hodinu mění. V organizmu jsou zakódovány biologické rytmy, které se pravidelně opakují. Tělesné orgány mají svůj rytmus práce ve dne i v noci. Výstrahou pro organismus je, pokud se budíte pravidelně v určitou hodinu. Může to naznačovat, že nemáte v pořádku některý orgán a může nastat problém. Neměly by se ignorovat tyto signály, které tělo vysílá. Je nutné naučit poslouchat své tělo.

Noční probouzení může signalizovat problémy s tělesnými orgány

Tělo sny komunikuje pocity a bolesti
Zkusme mu lépe porozumět a poznat jak pracuje. Vnitřní hodiny ukazují dobu činnosti a odpočinku určitého orgánu v těle. Je důležité znát tyto etapy, abychom daný orgán, který má odpočívat, zbytečně nezatěžovali. Pokud si člověk vštípí a přizpůsobí své návyky k biologickým rytmům, za krátký čas pocítí nárůst energie a také zpozoruje krásné změny své postavy.

Časové rozpětí činnosti a útlumu orgánových hodin
1:00 - 3:00 do činnosti se uvádí játra. V této době nastává útlum, mozek je nejméně okysličený, pokud jste v činnosti třeba zvýšit pozornost. Probouzejí se jedinci s problémem se žlučníkem. Nedoporučuje se přijímat alkohol, kouřit, jíst tučná jídla a pít kávu.

3:00 - 5:00 aktivují se plíce, tato doba je budíčkem pro kuřáky, astmatiky, ti kteří mají problém s průduškami a dýchacími cestami. Nastupuje pocit úzkosti a
strachu.

5:00 - 7:00 do chodu nastupuje tlusté střevo; doba vyprazdňování. Doporučuje se být v úplné pohodě bez stresu a shonu. Je vhodný čas na doplnění tekutin v podobě čaje.

7:00 - 9:00 do práce se zapojuje žaludek. Pro správný chod a zdravý organismus, je třeba doplňovat zvýšené množství vitamínů. Tělo by mělo být v teplém prostředí.

9:00 - 11:00 do funkce se zapojuje slinivka břišní a slezina. Žádný alkohol ani v podobě piva. Doporučuje se konzumace ovoce a medu. Dopoledne je doba, kdy je tělo schopno zpracovat a strávit cukry. Nepřehánět to s fyzickou činností. Tento čas je ideální na vyšší duševní výkony.  Kolem jedenácté hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

11:00 - 13:00 čas srdce. Nedoporučuje se jej zatěžovat velkým objemem stravy. Nastupuje mírný útlum. Vyhovující je procházka nebo krátký relax v podobě spánku.

13:00 - 15:00 zapojuje se tenké střevo. Snižuje se citlivost zubů a zvyšuje se fyzická aktivita.

15:00 - 17:00 nejvíce je činný močový měchýř. Je třeba pít bylinkové čaje a je to zároveň i vhodná doba na sport. Trávicí soustava je připravena přijímat vydatnější pokrm. Aktivita organismu dosahuje druhý stupeň výkonnosti.

17:00 - 19:00 v činnosti jsou ledviny. Vyhýbat se tukům, cukru, soli, slazeným nápojům, nekonzumovat polotovary, které obsahují konzervační látky (chemii), taktéž kávě, alkoholu, chladnému prostředí a stresu.

19:00 - 21:00 čas pro srdce a krev. Nejvhodnější čas pro poslech hudby a jiné kulturní aktivity, paměť člověka je mnohem vnímavější. V tomto čase je ideální aplikovat krémy a gely na bolestivá místa.

21:00 - 23:00 organismus se připravuje na spánek, nedoporučuje se žádná aktivita, kouření ani konzumace potravy.

23.00 - 1.00 nastupuje činnost žlučníku. Ti, kteří mají s tímto orgánem problémy, se obvykle v tuto dobu budí nebo nemohou usnout.

 

Autor: Lenka Kostková