Ostropestřec mariánský - bylinka, která vám "vymění" játra!

Fialový bodlák, který zdobí naše louky, dokáže “ozdobit” i naše játra. Kvalitně je zregeneruje, zbaví škodlivin a dokonce i zánětů! Jmenuje se ostropestřec mariánský a jedná se o léčivou bylinku, ze které se používají její plody.

Ostropestřec mariánský - bylinka, která vám "vymění" játra!

Ozdraví játra
Díky látce silymarin ostropestřec obnovuje jaterní tkáň asi nejúčinněji ze všech rostlin vůbec. Silymarin je dokonce silnější než vitaminy C a E. Léčí se jím i infekční záněty jako žloutenky či mononukleóza. Ostropestřec je vyhledávanou bylinkou i co se týče vysokého cholesterolu či nefungujícího trávení. Jeho velkým plusem je i to, že tělo zbavuje toxinů.

Zapomeňte na migrénu
Díky účinkům ostropestřce se zbavíte i migrény, depresí a alergií. Ženy ocení jeho účinek na posílení děložní sliznice. Točí se vám hlava nebo míváte závratě? Uvařte si čaj z ostropestřce mariánského a výrazně se vám uleví.

Zkuste tento odvar
Potřebujete čajovou lžičku semen ostropestřce. Takto rozdrcená semena zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 15 - 20 minut odstát. Čaj je vhodné pít třikrát denně nalačno ráno, půl hodinu před obědem a večer před spaním.