Padají vám vlasy? Přestaňte je tolik česat!

Padají vám vlasy? Nemusí jít o žádnou nemoc. Prostě vlasy si jen řeknou, že už mají dost vaší špatné péče. A nemusí vždy jít jen o to, že vlasy vědomě zanedbáváte. Někdy je příčinou i péče nadměrná, tedy když ve snaze o co nejhustší vlasy je neustále zatěžujete stylingovými přípravky, které jim sice dodají krásu, ale ve velkém množství se na nich usazují a vlasy padají jejich tíhou.

Padají vám vlasy? Přestaňte je tolik česat!

Cop si děláte stále na stejném místě?
I to může být příčina toho, že vám padají vlasy. Vy to zřejmě neregistrujete, ale právě tímto způsobem se oslabují kořínky vlasů. I nevhodné sponky, které vlasy upínají příliš ztuha, byste měli vyhodit. Kromě toho, že se vám vlasy do nich vždy zachytí a pak je přímo "vytrhnete", se také oslabují kořínky. Pokud je to možné, mějte vlasy pěkně upravené, ale rozpuštěné.

Pokud vlasy fénujete,
nedržte fén těsně u hlavy, ale ve vzdálenosti minimálně 15 centimetrů od pokožky hlavy. Právě mokré vlasy jsou velmi citlivé a příliš horkým vzduchem je můžete poškodit. Následně vypadnou.

Pořiďte si kvalitní kartáč,
kterou vlasy vždy lehce rozšečete. Pokud se vám vlasy zamotávají, následně je špatným česáním poškodíte, dokonce vytrhnete a zůstanou vám v chomáčích na hřebeni.

Pokud máte problémy s rozčesáváním vlasů,
vždy použijte vhodný kondicionér, po kterém to půjde snadněji. Zbytečné namáhání a nekonečné česání vlasům neprospívá. Rovněž mohou padat ve zvýšené míře.