Péče o problematickou pleť s výskytem akné není vůbec jednoduchá. Tato pleť vyžaduje pečlivé čištěn,í ale i vhodnou výživu a regeneraci. Důležité je vyhýbat se přípravkům, které pleť zbytečně přesušují a ta reaguje zvýšenou produkcí mazu. Ideální je používat přírodní přípravky, které pleť nepoškozují a nezapomenout na správnou životosprávu.
Tipy, které vám mohou pomoci
Po odstranění make-upu čisticím olejem, opláchněte obličej a krk teplou vodou a jemně osušte. Můžete použít i mýdlo na problematickou pleť, pokud se akné objevuje v lehčí formě, ale používejte ho pouze 1x denně. Mýdla pro mastnou a problematickou pokožku je vhodnější používat pravidelně na tělo, než na obličej. Následně na pleť aplikujte za studena lisovaný jojobový olej, který pomáhá regulovat tvorbu séba, protože má podobnou strukturu a vlastnosti jako kožní maz. Olej zlehka vmasírujte do pokožky obličeje a krku a nechte chvíli působit. Nadbytečný nevstřebaný olej odstraňte vatovým tamponem namočeným v teplé vodě. Vhodné oleje na čištění pleti jsou čistící olej z levandule a geránia, čajovníkový nebo jojobový olej.
Po aplikaci oleje nasprejujte tvář levandulovou pleťovou vodou. Levandule má velmi dobré účinky na akné, pleť zklidňuje a regeneruje.
na samotnou vyrážku můžete aplikovat krém s čajovníkovým olejem, nebo pokud je vyrážka ještě ve stádiu hojení, heřmánkovou mast. Pomáhá i aplikace čistého organického konopného oleje.
Pokud se vám po vyhojení akné začaly tvořit drobné jizvičky, nejvhodnější je organický šípkový olej, který po vyčištění pokožky jemně vmasírujte do pleti večer před spánkem a potom nasprejujte obličej levandulovou pleťovou vodou, aby se olej lépe vstřebal. Vhodné je také používat zelený jíl nebo marocký jíl jako masku na hloubkové vyčištění pleti 1x týdně. Používání těchto základních produktů je dostatečné k navrácení ztracené rovnováhy pleti a není již třeba aplikovat žádný jiný hydratační krém či toner.
Podle čínské medicíny, oblast v níž se akné projeví souvisí s vnitřní nerovnováhou těla
a důležitým faktorem v prevenci akné je strava a dostatek pohybu. Čelo = střeva; tváře = plíce; okolí úst = reprodukční oblast; mezi obočím = játra; ramena a krk = trávicí systém.
- Čerstvé ovoce, zelenina a semínka - poskytují tělu nezbytné minerály, které pomáhají pleti bojovat s akné. Zelená zelenina, zárodečné semínka, para ořechy a dýňová semínka jsou obzvláště účinné.
- Voda - pitný režim je nesmírně důležitý jako prevence proti dehydrataci pokožky a ucpaným pórům.
- Probiotika a prebiotika - užívání probiotického doplňku stravy spolu s konzumací prebiotického jídla, jako jsou např. cibule, česnek, artyčoky, banány, napomůže upravit úroveň střevní mikroflóry, zejména pokud byla poškozena užíváním antibiotik.
- Výživové doplňky a tzv. super produkty - navzdory snaze konzumovat zdravé potraviny, ne vždy je naše tělo schopno absorbovat všechny minerály z jídla, např. po užívání antibiotik, nebo po dlouhodobém stresovém období. Výživové doplňky, které napomáhají eliminaci akné jsou např. maca prášek, spirulina, či zelená řasa nazývaná chlorella. Z vitaminů a minerálů se doporučuje denně užívat vitamin A, zinek a chrom.
- Čistá bio nebo přírodní kosmetika bez chemických ingrediencí - běžná kosmetika určená k ošetření akné obsahuje obvykle velké množství alkoholu a kyseliny salicylové, což výrazně přispívá ke zvýšenému vysušování pleti.
- Redukce stresu.
- Snížená konzumace rafinovaných uhlohydrátů, cukru, bílého pečiva, těstovin a jiných výrobků z bílé mouky.
- Snížená konzumace mléčných výrobků a červeného masa.
- Dostatek slunečního světla a pohyb na čerstvém vzduchu.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Vyléčíme.cz používá cookies. Více informací zde.