Staráte se o své nohy? Nebo si myslíte, že kvalitní péči si zaslouží jen obličej? Nebyli byste výjimka. Spousta lidí nohám, které nás bezpečně nosí, nevěnují náležitou péči. Zkuste to napravit a nohy se vám náležitě odmění.
1. Proč je důležité starat se o chodidla?
Jako v jiných oblastech, i zde je důležitá prevence. Ze zdravotního hlediska péči o chodidla netřeba zanedbávat, hlavně v případě, pokud máte například zarůstající nehty, různé mykózy, kvasinkové infekce, bradavice či kuří oka. Samozřejmě, důležitý je i vzhled nohou, který neubírá na sebevědomí a s tím spojený pocit krásných a upravených nohou a nehtů.
2. Jak často si je třeba dělat pedikúru nebo zajít ke specialistovi?
Ideální je navštívit pedikérku jednou za čtyři až šest týdnů, když se odborně ošetří zrohovatělá kůže na chodidlech a zastřihnou správně nehty, aby se předešlo jejich zarůstání. Návštěvou salonu a rozhovorem s odborníkem se postupně sami naučíte správné techniky péče o nohy. Zejména po zimě je to pro nohy šok a potřebují mnohem více péče, protože jsou zároveň častěji na očích a v letní obuvi se rychleji unaví. Nedělejte doma zbytečné chyby z nevědomosti a zjistěte si správný postup u pedikérky.
3. Jaký typ pedikúry je vhodný?
U mokré pedikúry je větší relax a je čistější. Vychutnáte si koupel chodidel doplněnou o aromatickou sůl nebo olej, následně se odstraní zrohovatělá kůže z chodidel, ošetří se kůžička kolem nehtů, zastřihnou se a vyhladí nehty a na závěr se eventuelně nehty navíc nalakují. Chcete-li absolvovat mokrou pedikúru doma, dejte si pozor, abyste při obrušování neubrali příliš velké množství kůže, která jde z mokré pokožky dolů snadněji a rychleji.
4. Jaký je osvědčený trik, jak se starat o chodidla, pokud nestíháme zajít do salonu?
Pokud je žena zaneprázdněná, v domácím prostředí po koupeli či sprše by si měla udělat peeling chodidel a pemzou obrousit zrohovatělou kůži, zatlačit nehtovou kůžičku pomocí bambusového dřívka, přistřihnout nehty, silně nakrémovat chodidla a natáhnout bavlněné ponožky na noc. Odměnou jí budou krásně nožky. V žádném případě neošetřujte partie, které patří do rukou odborníkům.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Vyléčíme.cz používá cookies. Více informací zde.