Peeling nově i na vlasy a oční okolí

Peeling se stal nedílnou součástí péče o pleť a také o tělo. Očím se zásadně vyhýbáme a dáváme si pozor, aby se nám peelingový krém nedostal do vlasů. Ale to už neplatí. Peeling si nově budeme aplikovat i na jemné oční okolí a dokonce i do vlasů. Nevěříte? Je to tak, i když ne zase tak úplně jednoduše, že by se jednou tubičkou dal udělat peeling celého těla. K těmto novým účelům byly vyvinuty speciální peelingové krémy.

Peeling nově i na vlasy a oční okolí

Péče o naši pleť si už bez "vymazání" odumřelých kožních buněk na obličeji a těle neumíme představit
Pokud na to zapomeneme, pleť se sama přihlásí, že tuto činnost znovu potřebuje. Ale co takové vlasy? Kadeřnice by uvítaly, kdyby jsme jim věnovaly takovou pozornost, jako pleti. Peeling na hlavu, jemné oční partie a také obočí na sebe nedal dlouho čekat.

Tělo a hlava
Ani klasický peeling určený na pleť a tělo bychom právě na podzim neměli zanedbávat. Potřebujeme ho jednou, maximálně dvakrát do týdne, především, pokud nás trápí suchá pleť. Po každém peelingu starou kůži odstraníme, ale nezapomínejme, že ta nová nutně potřebuje intenzivní hydratační sérum nebo kvalitní tělové mléko. To je také důvod, proč je potřeba speciální peeling pro citlivou oblast v okolí očí. Vrásky od smíchu, čili tzv. vějířky, také nebudou takové viditelné a hluboké. A z obočí také potřebujeme odstranit tuk. Speciální peeling navíc zajistí uvolnění pórů a lepší růst chloupků. Je v podstatě jedno, pro který peeling se rozhodnete, jedno však platí: Peeling provádějte vždy na vlhké pleti a do pokožky ho vmasírujte krouživými pohyby.

Pokožka hlavy a vlasy
Lupy, svědění a vlasové produkty obsahující silikon se považují za hlavní důvody, proč má i peeling hlavy smysl. Povolený je však maximálně jednou za měsíc a rozhodně před šamponováním (nikdy ne po!). Hlava musí být podobně jako pleť, vlhká. Výsledkem bude jemná hříva a svěží pokožka hlavy.

Autor: Martina Dvořáková