Pleťový krém nezajistí mládí, ale pomůže k rakovině kůže?

Ženy chtějí být krásné a mladé. A protože i na ženách pracuje “zub” času, je tady kosmetický průmysl, který by měl ženám s krásou a mládím pomáhat. Ale často je tomu tak, že jim spíš pomáhá od peněz, a bohužel v některých případech i od zdraví. Ženy často naletí na lákavé obaly drahých kosmetických krémů a ani je nenapadne, přečíst si složení vytouženého elixíru mládí. V potravinách jsme se již naučili hledat škodlivé přísady, hledejme je i v pěstící kosmetice a najdeme to nejcennější co máme, a sice zdraví!

Pleťový krém nezajistí mládí, ale pomůže k rakovině kůže?

Vědci varují: Pozor na kosmetiku!
Kosmetiku kupujeme jako samozřejmost - a na kvanta. Zvláště na obličej, zvláště na oční partie, zvláště na dekolt, zvláště na tělo, zvlášť na lokty a paty ... a tak dále a tak dále. Kosmetický průmysl nás zaplavuje celou škálou produktů, bez kterých si už život asi ani neumíme představit. Moderní žena je má. Moderní žena je potřebuje. Moderní žena je každý den používá. Aby byla její pleť čistší, mladistvější, více žádoucí. Ale co když je slibovaný účinek jen klamem?

Protivráskový efekt? Nulový!
Časopis, zveřejňující testy jednotlivých výrobů, zveřejnil výsledky výzkumu, který byl zaměřen na porovnání slibovaných účinků drahé a levné kosmetiky. Výzkum odhalil, že při kupování krémů s protivráskovými substancemi kupujeme jen sliby, tedy platíme za NIC. Stejný výzkum kromě toho zjistil, že je úplně jedno, zda si tyto sny o omlazené pokožce koupíme za 100 nebo 500 korun. Jinak řečeno - protivráskové krémy jsou neúčinné. Levnější i ty drahé. Závěr? Nejde jen o předražené výrobky, jde o klamání spotřebitele! Tedy nás, milé dámy!

Také se krémujete? Tak pozor na rakovinu!
Není to však zdaleka všechno - to nejhrozivější teprve přichází! Tématem vlivu kosmetiky na zdraví člověka se zabývala Koalice pro prevenci rakoviny v Americe. Ve svých laboratořích se zaměřili zejména na produkty proti stárnutí, které jsou označovány také termínem kosmeceutika. A teď přijde ten šok. Uvedený institut zveřejnil informace, které jsou prakticky varováním! Podle amerických vědců většina kosmeceutických přípravků drasticky ovlivňuje strukturu pleti, čímž naše pokožka ztrácí svoji přirozenou ochrannou schopnost. Jsme tak podstatně více vystaveni vnějším vlivům prostředí jako jsou toxické látky v ovzduší, solární radiace či ultrafialové záření ze slunce, důsledkem čehož nám hrozí nesrovnatelně větší riziko vzniku rakoviny kůže. Tak tady už jde o život, nemyslíte?

Nevěřte každé kosmetice, jde o vaše zdraví!
Nejnebezpečnější jsou tzv. AHA a BHA kyseliny. Zvyšují riziko zhoubného melanomu pokožky, který je údajně zodpovědný až za 75% všech úmrtí souvisejících s rakovinou kůže. Jde o složky, které najdeme téměř v každém protivráskový krém. Možná vás bude zajímat, že v Americe se v současnosti lékaři snaží o prosazení omezeného používání resp. úplného zákazu přidávání těchto látek do kosmetiky. Ano, čtete dobře.

Na co si dát pozor při výběru kosmetiky?
Vyhýbejte se krémům, v jejichž složení najdete pojmy jako bisabol (chemikálie podporující propustnost pleti), limonen (dobře zdokumentovaný karcinogen, který se používá i jako odstraňovač nátěrů a olejů ve strojním průmyslu) a parabeny (konzervanty způsobující alergie ). Za bezpečné a účinné složky na sluncem poškozenou pleť lze podle nejnovějších výzkumů označit olej z datlové palmy a krémy ze zeleného čaje.

Kosmetický průmysl nám lže!
Jistě, tento článek se setká s odmítáním. Vždyť kdyby tomu všichni uvěřili, obrovský kosmetický byznys by ztratil zisky. Ale je to o nás, spotřebitelích. O našich penězích a hlavně našem zdraví. Proto zůstává na našem rozhodnutí, zda za nejisté sliby zachování mládí zaplatíme nejen penězi, ale i tím nejcennějším, co máme. Přemýšlejte!

Autor: Martina Dvořáková