Pocení detoxikuje tělo a nabíjí ho novou energií

Detoxikační masti, detoxikační čaje, detoxikační dieta… a také detoxikační pocení. Ano, pocení je skvělý, levný a účinný prostředek k detoxikaci. A navíc, je úplně přírodní. Žádné konzervanty z něj nehrozí. Jen problém je v tom, že se všemožně snažíme, jak této úžasné detoxikační metodě zabránit a vězníme si toxiny v těle.

Pocení detoxikuje tělo a nabíjí ho novou energií

Začněte se potit
Pocení je zdravé, léčivé a praktické. Je to nejen přirozený způsob ochlazování organismu, ale automatický detox, zlepšovač zdraví i dobré nálady. Bránit se pocení znamená, jakoby jste vypnuli jednu z nejzákladnějších funkcí organismu. Cítit se pak v pohodě prakticky nepřichází v úvahu.

Pryč s toxiny
Ani citronová voda ani střevní sprcha nemohou tak dokonale zbavit tělo toxinů jako systém, který je na tuto funkci nastaven evolučně. Během pocení se přímo z buněk uvolňují toxické látky, které následně smyjeme z pokožky. Pocením se tělem zbavuje alkoholu, například i cholesterolu a solí. Tím pádem se snižuje tlak a stejně se z těla dostávají pryč toxiny nastřádané z nezdravého ovzduší. Řízené pocení je vždy lepší než umělé formy detoxikace.

Antibakteriální funkce
Po sauně bude vaše pleť na počkání zdravější a vláčnější. I za tímto benefitem stojí pocení. Pocení působí na pleť jako antibiotická mast. Dokonale umí z kožních buněk vytáhnout všechno škodlivé a také vředy a akné doslova z kůže vyplaví. To samozřejmě platí při intenzivním pocení při sportu, nebo v rámci saunování.

Snižuje možnost ledvinových kamenů
U sportovců, kteří se potí několikrát týdně je menší výskyt ledvinových kamenů. Souvisí to nejen s rychlejším oběhem vody v těle, ale i s efektivním vylučováním solí z organismu. O tom, že dnes přijímáme soli více než je zdravé, píše každá příručka zdraví. Pro ledviny je proto zdravé, pokud se potíte a část slaného nákladu vyložíte i přes pokožku.

Budete šťastnější
Tělo očištěné od toxinů nejen lépe funguje po fyzické, ale i po psychické stránce. Možná jste si všimli, že tělo se potí i při stresu, ale rovněž při radosti. V obou případech je to průvodní jev. Pot při radosti však nepotřebuje eliminovat účinky stresového hormonu a také méně zapáchá. Pot vyloučený při fyzické aktivitě je znakem pozitivní detoxikace a je vylučován i jako důsledek působení endorfinů. Časté pocení vás uvolní a nabije pozitivní energií. Je to jakoby jste si dali životní baterky do nabíječky. Pot pročistí tělo i mysl. Detoxikuje se nejen od skutečných toxinů, ale i toxických myšlenek.