Podzimní depresi zažene mimo jiné také kapusta a kořenová zelenina

Podzimní deprese může postihnout kde koho. Důvodů je nespočet a nespočet je také důvodů, proč jí nepodlehnout a receptů jak proti sezónní depresi bojovat. A protože i zde platí, že je lépe se připravit, než se nechat zaskočit, přinášíme vám několik dobrých rad.

Podzimní depresi zažene mimo jiné také kapusta a kořenová zelenina

Strava
Stačí se zaměřit na stravu. Ta dokáže vylepšit náladu. Mezi vhodné potraviny s výrazným antidepresivním účinkem patří kořenová zelenina jako je mrkev, petržel ale i zelí a kapusta. Je to zelenina s vysokým obsahem minerálních látek, které jsou potřebné právě při nedostatku světla v podzimním období.

Pohyb
Pravidlo aktivního pohybu platí během celého roku. Pokud však člověk propadne depresi, je dobré mít před sebou cíl v podobě aktivního sportu. Nemusí to být právě posilovna, stačí i procházka po čerstvém vzduchu obden, či vyběhnutí po schodech místo čekání na výtah.

Vitamíny
Depresi může způsobit i nevyvážená hladina minerálů v těle nebo nedostatek B2 a B6 vitamínů. Pokud je tělo nemá, snadněji se unaví a zhoršuje se i stav pokožky. Zdroje těchto vitaminů B skupiny jsou v zelí, luštěninách, vepřovém mase, špenátu, vajíčkách či mléce. Lze je doplnit i v podobě tablet z lékárny. Účinným způsobem proti podzimní depresi je tedy aktivní pohyb s výběrem vhodné stravy doplněné o vitaminy. Přitom nelze opomenout každodenní program, který při dobrém časovém rozvrhu nedovolí depresi, aby navštívila právě vás.

Autor: Martina Dvořáková