Pozitivní myšlení může mít každý, jen to chce seznam věcí, které se vám povedly

Myslíte pozitivně? Nebo se vám to nedaří? Určitě víte, že pozitivní myšlení v mnohém pomáhá, ale někdy se nemůžete ubránit opačné reakci. A přitom síla myšlenky je obrovská a motivující. Tak to zkusíte, nebo se budete neustále ubíjet myšlenkami, které vás brzdí a kazí náladu i nadhled?

Pozitivní myšlení může mít každý, jen to chce seznam věcí, které se vám povedly

Pozitivní myšlení v praxi
Někteří lidé si ani neuvědomují, že myslí většinou negativně. Týká se to různých oblastí života. Zvyknete si stále na něco stěžovat a říkáte si například, že nemá smysl hledat si práci, o jakou byste skutečně měli zájem? Nebo ještě před absolvováním pracovního pohovoru vás napadne, že i tak nemáte šanci to místo získat? Říkáte si: "To nezvládnu! Na to nemám. To se nepodaří. To zas bude den! Vypadám hrozně. Nemáme dost peněz ... "a podobné výroky? Pak je vaše mysl nastavena skutečně na negativní vlnu.

Naše myšlenky ovlivňují i ​​to, jak se cítíme
Pokud si neustále říkáte takové negativní věci, jak jsme uvedli výše, je přirozené, že se cítíte nepříjemně a někdy možná až pod psa, máte všeho dost a všechno vás rozčiluje. Ale jak to změnit, když skutečnost změnit nemůžete? Když například máme pocit, že nemáme dost peněz, tuto situaci asi nezměníme jen tak ze dne na den. Případně, pokud nás "zdobí" pěkných pár kilo navíc, též to z nás neopadá jako mávnutím kouzelného proutku. Tak co dělat?

Změňte své myšlení
I když mnohé věci opravdu změnit nemůžeme (nebo alespoň ne hned), můžeme udělat jinou věc, a to změnit náš pohled na tyto věci. Neznamená to, že byste si měli namlouvat, jaké je to super být tlustí nebo nemít peníze a topit se v dluzích. Ale zkuste si spočítat, kolik dobrých věcí v životě máte a zaměřte se na ty. Nemyslete stále na to, co vás trápí a s čím je třeba bojovat, ale na to, za co všechno můžete být vděční. Máte zdravé a krásné děti? To je přece skvělé! Kolik lidé nemůže mít děti a jsou z toho maximálně nešťastní. Nebo možná máte pěkné a šťastné manželství. I to je velký dar, za který je třeba být vděční. Možná žijete od výplaty k výplatě, ale stále máte co jíst, kde bydlet a všichni jste zdraví. Zkuste si na začátek sepsat všechny pozitivní věci ve vašem životě. A když se budete opět cítit pod psa, podívejte se ten seznam nebo si vzpomeňte na něco z něj. Uvidíte, že vám hned bude lépe. Někdy stačí opravdu jen změnit úhel pohledu na různé situace a váš život se radikálně změní.

Pokud nevíte, jak vlastně začít, zkuste si půjčit nebo koupit nějakou motivační knížku
o pozitivním myšlení. Na trhu je jich dnes skutečně nepočítaně a najdete knížky určené pro top manažery, ale také pro zcela obyčejných lidí, jakož i konkrétně pro ženy či různé situace v životě. Pozitivní myšlení je zdarma, nic vás nestojí, chce to jen trochu cviku, ale výsledky, které pomocí pozitivních myšlenek můžete dosáhnout, skutečně stojí za to.

Autor: Lenka Kostková