Přírodní pleťová maska z melounu a banánu

Červený meloun je osvěžující zelenina, která se výtečně hodí k letnímu menu. Ale co víc, prospívá i pleti! Dá se z něj připravit vynikající hydratační maska. A věděli jste, že jsou prospěšná i semínka, která spousta lidí z melounu pracně odstraňuje?

Přírodní pleťová maska z melounu a banánu

Vitamin A, který meloun obsahuje zásobuje kůži
a sliznice. Vitamin C podporuje aktivitu imunitního systému. Kromě toho je meloun bohatý na draslík či kyselinu listovou. Navíc, pokud sníte nějaké to semínko, neublíží vám. Obsahuje totiž směs vitaminů a minerálních látek, která organismu prospěje. Takže pracně vybírat semínka z melounu nemusíte, vyhazuje s nimi i cenné vitaminy a tolik potřebnou vlákninu.

Meloun znali už Egypťané a používali ho i na vnější ošetření kůže
Šťáva z melounu pomůže při spálené pokožce, stačí do šťávy namočit bavlněnou látku a na pár minut přiložit na postižené místo. Po 15-minutách pokožku omyjte vodou. 

Drobné vyrážky a jemný zánět kůže dokáže zmírnit maska ​​z červeného melounu
a banánu. Vitaminy B2 a B6, které jsou obsaženy v banánech, dokáží izolovat zánět, meloun zase působí hydratačně. Maska je bez konzervantů a proto se nemusíte bát alergických reakcí. Po odstranění masky, které proveďte vlažnou vodou, pleť tonizujte pleťovou vodou a ošetřete krémem podle druhu pleti.