Probiotika zachrání to, co antibiotika zničila. V lidském střevě se kromě nepřátelských bakterií nacházejí i přátelské, tzv.. fyziologické, které s námi žijí v symbióze. Jejich úkolem je pomáhat střevní floře udržovat normální pH (v tenkém střevě je mezi 6-8) a zajišťovat, aby se živiny, minerály a vitamíny vstřebávaly přes střevo tak, jak by měly. Jednoduše, chrání náš střevní trakt.
Připomeňme, že zdravá střevní flóra je základem silného imunitního systému, zachování dobrého zdraví a dlouhověkosti. Dobré bakterie, přestože spolu se škodlivými, zabíjejí například antibiotika. Zničí přirozenou mikroflóru a tehdy mohou přijít na scénu průjmy či kvasinkové infekce (například v ústech, gynekologické), muže mohou potrápit balanitidy (zánět konečku penisu).
Proto by měl pacient současně při léčbě antibiotiky užívat i probiotika. Zajistí, aby pH zůstalo zdravé, doplní, co antibiotika "vymlátila". K alergickému zánětu ve sliznici střeva dochází například při alergii na bílkovinu kravského mléka. Střevo není schopno vstřebávat vitaminy a živiny tak, jak by mělo, nemá normální pH ve střevě. V takových případech probiotika zajistí, aby se alergeny nevstřebávaly v tak vysoké míře, udržuje pH .Kůže je obraz celého organismu. Známka toho, že něco v těle nefunguje tak, jak by mělo.
Probiotika jsou různá, liší se od sebe obsahem bakterií. Na co si při jejich koupi dát pozor?
Dejte pozor na to, aby v nich byl dostatečný obsah probiotických bakterií (4 × 10 na devátou). Aby však byla účinná, poraďte se s farmaceutem nebo lékařem, které z nich jsou při potížích, které máte, nejvhodnější. Aby se střevní flóra normalizovala po léčbě antibiotiky, je třeba užívat probiotika současně a krátce po léčbě, při alergiích či poruchách imunity se mohou užívat i dlouhodobější.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Vyléčíme.cz používá cookies. Více informací zde.