Rajčata - zelenina vhodná k redukční dietě

Rajčata - zelenina, která vám dá, kromě vitaminů, i množství energie. Výborně se hodí na nízkokalorický režim. Jsou chutná, mají pozitivní barvu a pomáhají zhubnout bez trápení. Čím to je, že rajčata pomáhají hubnout? Důvodem je jejich složení.

Rajčata - zelenina vhodná k redukční dietě

Co rajče obsahuje
V první řadě jsou bohaté na draslík. O draslíku je známo, že pomáhá odvodňovat organismus a bude sympatický zejména těm, kteří se neustále cítí jako"nalití vodou".Další cennost rajčat (pouze zralých) je přiměřený obsah vlákniny, což je obecný lék pro ty, kteří mají "líné střevo" a stěžují si na nafouknuté břicho. Třetí silnou stránkou této zeleniny je směs minerálů a vitamínů, která vytváří pro organismus podmínky pro efektivnější využití energie získané z uhlovodíků a zabraňuje tak, aby se hromadily v podobě tukových zásob. Dalším pozitivem rajčat je jejich schopnost působit jako přírodní zaháněč hladu. Obsahují zinek, selen a další prvky, které jsou schopny ovlivňovat mozková centra hladu a vytvářejí tak předčasný pocit sytosti. Takže doporučení: snězte jedno rajče ihned po jídle. Předejdete chuti na sladký dezert. Pátý a poslední bod týkající se odtučňovacích schopností rajčat je, že obsahují 95% vody.

Co rajčatům chybí
Jsou chudé na kalorie: 100g obsahuje pouze 19 kalorií a loupané jen 9 kalorií. Další plus je, že mají zanedbatelný obsah cukrů. Žádný druh rajčata nepřekročí 4% obsahu cukru. Rajčata obsahují 0, 4 % tuků, tedy opravdu zanedbatelné množství.

Autor: Martina Dvořáková