Ranní protažení zvládne i ten největší lenoch

Protáhnout se ráno může i největší lenoch. Jaké cvičení se doporučuje pro lidi s kilogramy navíc, aby si neublížili, nepřetěžovali klouby? Vynikající je cvičení ve vodě.  Voda klade několikanásobně větší odpor než vzduch, což dá svalům zabrat, její schopnost nadnášet zároveň snižuje riziko zranění, šetří klouby.

Ranní protažení zvládne i ten největší lenoch

Jakou dělají obecně cvičenci při cvičení největší chybu?
Nemají podsazenu pánev, cvičí prohnutí a ničí si kříže. Často se to vidí i ve fitcentrech. Základ je podsadit pánev, zpevnit zadek, břicho stáhnout až k páteři.

Co udělat v případě svalového křeče?
Nikdy necvičíme přes křeč, protože bychom si mohli velmi ublížit. Pokud je křeč například v lýtku, propneme nohu tak, že špičku chodidla táhneme k sobě. Po odeznění křeče můžeme opatrně pokračovat v cvičení.

Jak se vyhnout svalové horečce?
Svalová horečka je důsledkem tělesného zatížení a do jisté míry je přirozená. Důležité je vždy rozcvičení, zahřátí svalů před pohybovou aktivitou a na závěr strečink. Ať už člověk cvičí nebo ne, protáhnout se alespoň ráno po probuzení se doporučuje i tomu největšímu lenochovi. Zvýší se tak cirkulace krve, tělo se rychleji okysličí a nastartuje se látková přeměna.