Rozhovor zabrání zbytečným obavám ve vztahu

Bojíte se o svůj vztah? Ale to je normální, že když je člověk šťastný, trochu se bojí toho, aby nebyl zase moc a nepřivolal si něco špatného. Jen je třeba dávat pozor, aby vám váš strach nepřerostl přes hlavu a nestala se z něj paranoia.

Rozhovor zabrání zbytečným obavám ve vztahu

Je to jinak
Spousta věcí je jinak, než se nám zdá. Přestaňte si proto vytvářet v své hlavě představy a domněnky o tom, jak to asi může být. Zajímejte se o to, jak to je. "Když jsem s přítelem teprve začínala, pozvala jsem ho k sobě na návštěvu. A vůbec jsem si to nedokázala užít. Jen jsem stále přemýšlela nad tím, že se asi u mě nudí, že mu nechutná jídlo, že se mu nechce jít na procházku do lesa, protože to byl program, který jsem vymyslela, "prozradila 24 letá Lenka. Proto byla v permanentním stresu a partner to z ní cítil. A přitom, pravda byla úplně jiná.

Balvan ze srdce
Po čase začali oba cítit ve svém vztahu takový neskutečný stres. Oba totiž padli do představ typu "co když". Co když se mu to nelíbí, co dělám a co když ona není spokojená? Něco na tento způsob. Lenka: "Jednou jsme leželi v posteli a řekla jsem mu, že už to nevydržím. Pojďme si popovídat o všech našich obavách," navrhla. A divila se nejen nad tím, co z něj "vylezlo", tedy, čím se na oplátku zabývá on, ale šokovala ji i pravda o svých obavách. "Všechno se mi líbilo, užívám si s tebou každou jednu minutu," vysvětlil jí partner a jí tehdy jakoby padly čtyři balvany ze srdce.

Rozhovor
Mluvte. To váš přítel ocení z dlouhodobějšího hlediska a vy budete klidnější a tolerantnější partnerka. Jen tak máte možnost, že paranoie od vás jednou provždy odejdou.