Rýže s kokosovým olejem vám pomůže zhubnout a nepocítit hlad

Rýže je velmi dobře stravitelná potravina. I proto bývá součástí mnoha diet. Její malé mínus ale spočívá v tom, že je hodně kalorická. To se však můželehce změnit, když do rýže přidáme jednu ingredienci.

Rýže s kokosovým olejem vám pomůže zhubnout a nepocítit hlad

Pár kapek oleje
100 gramů rýže má asi 420 kalorií. Dost, když si uvědomíme, jak často ji jíme jako přílohu. Denně? Pokud se jí nechceme vzdát, ale zároveň chceme kalorie zredukovat, doporučuje se zkombinovat ji s kokosovým olejem. Vědci ze Srí Lanky zjistili, že tuk z kokosového ořechu blokuje kalorie. Fungovat začíná ve chvíli, kdy rýže, do níž se olej přidá, vychladne. Tehdy se totiž změní struktura škrobu. Bude pomalu stravitelný a přidáním kokosového oleje se tento efekt ještě zesílí.

Nejméně kalorický recept
Je zároveň nejzdravější. Pokud tedy chcete snížit kalorie v rýži, přiveďte potřebné množství vody k varu. Pak přidejte čajovou lžičku kokosového oleje. Promíchejte a nechte 40 minut vařit. Po vychladnutí dejte rýži na dvanáct hodin do chladničky. Pak ji zahřejte a servírujte. Nebudete se potom muset bát o štíhlou linii.

Zdravotní efekt
Díky pomalu stravitelným škrobům bude i vaše střevní flóra stimulována. Kokosový olej pomůže zrychlit metabolismus a zároveň brání pocitu hladu.

Autor: Lenka Kostková