Šampon na vlasy bez silikonů, pečuje nejen o vaše vlasy, ale také o přírodu

Na co koukáte, když si v obchodě kupujete šampon na vlasy? Hledáte své oblíbené bylinky, vitaminy, keratin… A jak je na tom váš oblíbený šampon se silikony? A víte vůbec, že na rozdíl od prsou, se silikony v šamponech již “nenosí”? Pokud ano, víte také, co silikony dělají s vašimi vlasy?

Šampon na vlasy bez silikonů, pečuje nejen o vaše vlasy, ale také o přírodu

Silikony se usadí v poškozených strukturách vlasů
a dělají je tak na pohled zdravějšími a krásnějšími. Máte pocit, že jsou jemnější a na dotek zářivější. Experti však poukazují i ​​na negativum: Pokud silikony z vlasů nejsou pořádně smyty, doslova povrch vlasu uvězní. A tyto silikonové "obaly" na vlasech pak mohou způsobit, že vlasy se například při barvení nerovnoměrně pokryjí pigmentem.

Dalším negativem je fakt,
že pod vrstvou silikonu vlas trpí, je suchý a tvrdý, protože na povrch vlasu se nedostanou potřebné látky, které jej vyživují. Kromě toho, silikony jsou nepřátelské i k životnímu prostředí, protože nejsou biologicky rozložitelné.

Při nákupu produktů péče o vlasy si pozorně čtěte jejich složení
Silikony mají často koncovky jako "cone" či "xane". Pokud sáhnete po přírodní kosmetice, musí být certifikována. To pak zaručuje, že produkty neobsahují silikony ani parabeny.