Sedm nejčastějších omylů v péči o vlasy

Jsou věci, které bereme jako běžnou věc, ale odborníky tyto naše nešvary doslova nadzvedávají. V našem článku se zaměříme na sedm “hříchů”, které vytáčejí kadeřníky, a my je bereme jako samozřejmost. Ale jsou to naše vlasy, a proto bychom měli odborníky poslechnout, a zbytečně si vlasy zažitými praktikami neničit. Podíváme se na ně, které to jsou. Možná v nich najdete i ten svůj.

Sedm nejčastějších omylů v péči o vlasy

1. Upravujete si mokré vlasy - žehličkou, kulmou apod
Ženy si často upravují ještě mokré vlasy horkými nástroji, kterými je doslova upečou. Pokud chcete kulmu, žehličku apod. bezpečně používat, vaše vlasy musí být zcela suché! Pokud vypnete fén a stále máte pocit vlhkosti ve vlasech, fénujte je dále.

2. Češete si mokré vlasy
Česání mokrých vlasů starým kartáčem není dobrý nápad. Širokozubý hřeben je v tomto případě lepší volba.

3. Spíte s vlasy staženými do ohonu
Spánek v ohonu způsobuje doslova" rozbití "vlasů na temeni hlavy nebo všude tam, kde je umístěna gumička. Pokud vám vlasy během spánku překážejí, stáhněte je do volného copu, který co nejvíce uvolněte.

4. Lakujete / sprejujete v nedostatečné vzdálenosti
Laky a spreje držte od vlasů co nejdál! Tyto pomůcky nejlépe účinkují tehdy, pokud jsou nejprve nasprejované do vzduchu a až potom dopadnou na vlasy.

5. Češete je od kořínků ke konečkům
Doslova potom můžete slyšet, slyšíte, jak se ty vlasy lámou! Namísto toho začněte od konečků, a když budou perfektně hladké, přejděte výše až ke kořínkům. Předejdete tak rozštěpeným konečkům a krepatění vlasů.

6. Stříháme si vlasy, aby lépe rostly
Spousta žen stále věří mýtu, že stříhání podporuje růst vlasů. Každý odstřižený centimetr znamená další a další měsíce růstu. Namísto toho si je myjte méně často, vyhýbejte se horkým stylingům a fénování, dopřejte vlasům hloubkovou regeneraci. Zdravé a silné vlasy budou působit déle a hustší. 

7. Sušíte si mokré vlasy ručníkem
Sušení mokrých vlasů ručníkem je zbytečně rozcuchá, a pak odstávají všemi směry. Když je přestanete takto trápit, vlasy budou hladké a lesklé. Mnutí ručníkem je vysušuje, zhrubnou a ztratí svůj lesk. Pokud se ručníku přece jen nechcete vzdát, zakruťte do něj vlasy a jemně jím přejíždějte od kořínkům ke konečkům. 

A ještě na závěr jedna speciální rada
Nesahejte příliš často po suchém šamponu. Pokud ho používáte více než dvakrát za týden, pokožku hlavy doslova dehydratuje. A pak jsou vaše vlasy oslabené a mohou se zbytečně lámat.

Autor: Martina Dvořáková