Sexy zadeček není přírodní úkaz, ale výsledek cvičení

Pevný a dobře tvarovaný zadeček? A kdo by ho nebral. Ale ani v tomhle případě to zadarmo nepůjde. Chce to cvičit! A pokud vás baví aerobik, tak máte napůl vyhráno, protože právě v rámci tohoto cvičení se dají hyždě pěkně vytvarovat. Nabízíme vám šest cviků a navíc ještě užitečné tipy, které vás ke krásné postavě se sexy zadečkem dovedou.

Sexy zadeček není přírodní úkaz, ale výsledek cvičení

Cvičení číslo 1
Lehněte si zády na podložku, ruce jsou vedle těla. Nohy pokrčte v kolenou, chodidla jsou celou plochou na podložce. Zvedněte zadek, boky a celou dolní část zad (nepleťte si cvik se zvedáním pánve). V dané pozici vytrvejte, vraťte se do výchozí pozice a opakujte 15 krát ve 3 sériích. Cvik si můžete ztížit tak, že jedna noha je při cviku natažená tak, že stehna jsou rovnoběžně. Nohy narovnejte střídavě.

Cvičení číslo 2
Dřepy jsou jedním z nejlepších cvičení určených pro tvarování zadní části těla. Do rukou uchopte jednoručky dlaněmi k tělu (nejsou podmínkou), ruce jsou volně spuštěny při těle, nohy mírně rozkročené. Záda jsou rovná, pomalu provádějte dřep až do polohy, dokud nejsou stehna téměř rovnoběžně s podložkou. Pomalu se vraťte do výchozí polohy a opakujte. Pokud chcete dát svému pozadí maximálně zabrat, maximálně rozkročte nohy a špičky směřují ven.

Cvik číslo 3
Pro třetí cvik budete potřebovat bedničku, která by měla sahat asi 8 centimetrů pod vaše koleno. Postavte se 30 centimetrů před bedničku s rukama v bok. Levé chodidlo umístěte na bedničku. Tlakem přemístěte tělo nahoru na bednu a vraťte se do výchozí polohy. Opakujte na každou stranu alespoň 15 krát ve 3 sériích.

Cvik číslo 4
Pro získání sexy pozadí je nezbytný starý známý cvik - zvedání pánve. Lehněte si na podložku, ruce jsou při těle. Nohy jsou v kolenou pokrčené a chodidla celou plochou na podložce. Zvedněte pánev několik centimetrů nad podložku a s nádechem se vraťte do výchozí polohy. Pozor, pánev nepokládáme na podložku. Opakujeme 3 série po 15 až 20 opakování.

Cvik číslo 5
Jednoduchý cvik na zpevnění zadní části těla se provádí vleže na boku. Kolena pokrčte tak, aby tvořila pravý úhel. Horní nohu natáhněte a zvedejte co nejvýše. Opakujte 15 krát v 3 sériích. Pak nohy vyměňte.

Cvik číslo 6 - můžete ho dělat kdekoliv!
Svaly zadečku můžete tvarovat nonstop - doma při vaření, stání v autobuse nebo v kanceláři. Podstata je jednoduchá. Pomalu stahujte zadní svaly a uvolňujte. Účinky cviku se dostaví zanedlouho!

Tipy pro účinné cvičení zadních partií

  • Jednotlivé opakování provádějte v pomalém tempu. Čím pomaleji, tím lépe.
  • Zadeček procvičujte tak, že počet opakování je vyšší, než u ostatních tělesných partiích resp. Pomalé tempo a mnoho opakování jsou skvělou kombinací pro získání sexy zadečku.
  • Sexy zadeček je výsledkem tvrdé práce - cvičte pravidelně a cvičení obměňujte, nesmí vás nudit!
  • Ke procvičování zadečku přidejte oblast stehen - do sestav cvičení zařazujte přední i zadní výpady, zanožování v pokleku, dřepy nebo jednoduché výstupy na lavičku.
  • Samotný trénink nestačí, upravte stravovací zvyklosti!

Mohlo by vás také zajímat