Sprchování podle typu pokožky

Přípravky, které používáme k péči o pokožku těla dělíme podle typu. Jiné přípravky používáme, když máme mastnou pokožku, jiné jedná-li se o pokožku suchou a jiné, když máme kůži citlivou. Ale svým typem pokožky bychom se měli řídit i při volbě způsobu sprchování. Protože, nejen vhodný sprchový gel, ale i teplota sprchy a doba, kdy se jdeme sprchovat, je velmi důležitá. Vysvětlíme vám, proč tomu tak je.

Sprchování podle typu pokožky

Pokud máte citlivou pokožku
Pro citlivou pokožku je horká sprcha vždy "těžkou" zkouškou. Pokud kůži sprchujete silným proudem vody, její povrch extrémně podráždíte. Horká voda ve značné míře odstraňuje přirozený ochranný maz z povrchu kůže, čímž citlivá kůže ztrácí ochranný film. Navíc, v horké vodě se množí bakterie.

Pokud máte mastnou pokožku
Pokud vás trápí příliš mastná pokožka, na níž se tvoří vyrážky, měli byste se sprchovat před spaním. Použijte kosmetický přípravek na mastnou pokožku se sklonem k akné. Tvorba mazu na pokožce dosahuje svého vrcholu kolem 13. hodiny. Sprcha před odchodem do postele pokožku zbaví přebytečného mazu a otevře póry. Maz je tak nebude ucpávat.

Nemůžete usnout?
Pokud máte problém s usínáním, je teplá sprcha před odchodem do postele tím pravým krokem. Po teplé sprše teplota těla stoupne a ono se musí ochladit. To způsobí příjemnou únavu. A vy můžete zamířit rovnou do postele.