Srdce jako kámen neznamená, že by nebylo schopné lásky

Každý umí milovat, jen to projevuje různě. Jsou povahy, které vše tak neprožívají, ale opak může být pravdou. My si myslíme, že dotyčný nad svými nezdary mávne rukou a on se přitom trápí v ústraní. A co na to jeho srdce?

Srdce jako kámen neznamená, že by nebylo schopné lásky

Nezáviďte chladnějším povahám
Vůbec to nemají snadnější ti, kteří působí chladně, bez schopnosti cítit, mít rád ... Chladný čumáček je možná pouze obrana proti tomu, aby ho city nezmanipulovaly! Na rozdíl od těch, kteří mají měkčí srdce, dostal do vínku jen o balíček navíc - chránit si svůj vnitřní svět nejvíce jak umí, ať to stojí i méně přátel, méně emotivních zážitků. Možná je to jen dar maskovat skutečné pocity a uvnitř prožívá větší peklo, jaké si umí kdokoliv představit. Filtrovat, zda eliminovat vzrušení, které se člověka dotýkají, zvláště pokud jde o jeho blízké, dokážou asi jen roboti. I když se tak někteří jeví, nejdříve jde jen o zdání.

Každý umí milovat
Věřte, že upřímně milovat, zamilovat se, chtít někomu snést modré z nebe, dýchat za něj - dokáže každý. I ten největší skeptik je schopen velké a nezištné lásky, ale umí ji lépe skrývat, než dávat najevo. Nebojme se ukazovat city ani nezavrhujme ty, co je před námi tají.Každý jsme jiní a v mnohém velmi podobní - jisté je to, že se nedá nikoho znásilnit k lásce, či jejím projevům.

Jak jsme se narodili, jak žijeme ...
Někdo vás miluje a i celý život to drží zamčené na sto zámků, jiný na vás nezapomene nejen v srdci, ale i navenek. Ukáže to, co cítí, jak myslí. A nemusí to být o nic větší cit, než ten, který je zakletý v kamenném srdci. Chladný člověk obírá svou zatrpklostí především sebe, není mu co závidět. Těžko ho zkoušet obměkčit, málokomu nevadí pokoušet se dostat přes tento tvrdý materiál. Kamenné srdce zůstává často samo, opuštěné, nepochopené. To snadno rozbitné zažije mnohem více, i když je v tom i dost bolesti ... Stojí mu to však všechno za to, aby pokaždé poslepoval střípky a žil!