Štěstí si lidé nejvíc závidí, ale netuší, že závist si vybírá svou daň

Závist je jedna z nejhorších lidských vlastností. A má mnoho různých podob. Závidět se dá téměř všechno. Jsou lidé, kteří vám dokonce závidí i to, že nemáte práci, že máte nemoc, která vás podle nich nijak neobtěžuje a jen vám přináší výhody a další a další věci. Jenže každá mince má dvě strany. Závist je hodně zlá “pomocnice” i pro samotného závistivce!

Štěstí si lidé nejvíc závidí, ale netuší, že závist si vybírá svou daň

Každý z nás pocítil, co je to závist
Každý alespoň jednou v životě pocítil, co je to závist. Paradoxem je, že lidé závidí i to, co nemusí nebo co vám osobně nepřijde jako důvod k závisti. Závidí vzhled nebo krásu, dokonce i tělo. Stejně dokáží závidět partnery a pokud se vám daří a vedete slušný, zabezpečený život, automaticky si myslí, že se vám vyhýbají i všechny problémy. Někdy máme pocit, že právě štěstí závidí ze všeho nejvíc.

Závist si časem vybere svou daň - karmu
Závist člověk ve svém těle sám živí a pokud si to rychle neuvědomí, bude to s ním ještě jen horší. V životě se nedá neustále s někým srovnávat. Tím, že mu nebudete přát, se nic nezmění. Vždy totiž bude někdo, kdo se bude mít lépe než vy. Ale i hůře. A je potřeba se naučit vidět obě strany mince. Lidé, kteří závidí, vidí vždy jen ty hezké a pozitivní věci. Například vidí, že daná rodina má peníze, ale nevidí to, kolik času stráví v práci, že zatímco oni jsou doma brzy odpoledne, ti druzí chodí pozdě večer. Nevidí, že čím vyšší pozici máte, máte i větší odpovědnost za lidi. Stačí jediný přešlap nebo zaváhání a ze židle vás velmi snadno sesadí. Takoví, bohužel, nešťastní lidé by měli svou pozornost a úsilí soustředit sami na sebe a ne na pomluvy. Měly by porovnávat sami sebe za jednotlivé časové období, a tedy to, co dosáhli a co chtěli dosáhnout ve svém životě. Pokud se člověk nechá oddat závisti, znamená to, že v sobě bude prohlubovat nespokojenost, nenávist a vztahy s lidmi se mu budou dříve či později hroutit jako domeček z karet. Závist si totiž vybere svou daň a tou je karma. Mnohdy jsme se totiž v praxi přesvědčili, že zákon akce a reakce funguje. Cokoliv negativního budeme vysílat, bude se nám časem i vracet. Hněv, nenávist a závist vám krásnější zítřek rozhodně nepřinese.

Štěstí je to, co lidé závidí nejvíce
Pokud jste si mysleli, že jsou to peníze, byli jste těsně vedle. Ty sice lidé extrémně závidí, ale věřte, že pokud vidí ještě i spokojenost na tváři, úsměv nebo prostě vyzařování, přivádí je to do nepříčetnosti. Automaticky začnou hledat důvody, proč to oni mají těžké, kolik toho musí zvládat a že život je nespravedlivý, když někdo nemusí hnout ani prstem a všechno mu padá z nebe. Ale až tak štědré to v realitě není. Přestože se najde pár šťastlivců, kteří se uměli narodit, většina lidí se musí stejně poprat s životními překážkami. Rozdíl je jen v tom, že oni se snaží hledat to pozitivní v životě a ne oddávat se tomu negativnímu.

Autor: Lenka Kostková