Strach a fobie - společníci, který je potřeba se zbavit!

Strach za nás může mluvit. Nevěříte? To, z čeho míváme někdy až panický strach napovídá o tom, jakou máme povahu. A ne nadarmo se říká, že co nás nezabije, to nás posílí. Proto je dobré, když si svůj strach rozebereme a zkusíme se na to podívat v klidu a zapřemýšlet, co nás k tomu strachu vede a jestli opravdu reálné nebezpečí hrozí. Možná přijdete na to, že tomu tak není a vaše obavy jsou zcela zbytečné!

Strach a fobie - společníci, který je potřeba se zbavit!

Bojíte se setkání s cizími lidmi
Člověk, který se nerad setkává a komunikuje s neznámými lidmi, je většinou uzavřený, skromný, bojí se, že ho nebudou mít rádi a nepřijmou mezi sebe. Ovládá ho strach z toho, že si o něm druzí vytvoří špatné mínění a nebude jim sympatický. Takoví lidé jsou většinou velmi laskaví, proto je velká škoda, že je tak náročné dostat se k nim blíž. Pokud i vy patříte mezi ně, snažte se trochu uvolnit, nebuďte na sebe tak přísní, snižte svá očekávání a pracujte na vztazích se svými blízkými. Nebojte se nových lidí, zážitků, přátel! Obohatí váš svět, a když postupně překonáte svůj strach, velmi se vám uleví.

Bojíte se pavouků, netopýrů, žab
Strach ze zvířat je z velké části iracionální a ve většině případů ho nevyvolává negativní vzpomínka nebo hrůzostrašný zážitek s těmito živočichy. Jednoduše, už samotný pohled na pavouky, psy, žížaly nebo žáby je pro některé lidi odpuzující. Pokud se jich bojíte i vy, ponořte se do sebe a snažte se přijít na to, nakolik je váš strach reálný. Uvažujte racionálně, o tom, jaká je šance, že vám při setkání s těmito živočichy / zvířaty hrozí skutečné nebezpečí.

Bojíte se samoty
Takoví lidé jsou většinou romantické a citlivé duše, které naplňují vztahy s druhými lidmi a láska - hodně, hodně lásky. Neustále o něčem sní, žijí ve svém vlastním světě. Bojí se odmítnutí, proto působí nesměle a přestože bytostně touží po osudové lásce, s opačným pohlavím se seznamují velmi těžko. Pokud máte strach ze samoty, snažte se získat co nejvíce přátel. Z kvalitních vztahů budete moci čerpat odvahu i energii a díky tomu se zvýší i vaše sebevědomí.

Bojíte se budoucnosti
Strach z budoucnosti dokáže pořádně potrápit i toho nejracionálnějšího člověka. Stačí, když zažijete zklamání v práci, ve vztazích, v manželství ... Se životními prohrami se těžko smiřuje a ještě hůře si udržuje pozitivní pohled na svět. Pokud jste smutní a při zmínce o budoucnosti vás oblévá studený pot, soustřeďte se raději na své úspěchy, dovednosti, zkušenosti, pozitivní vlastnosti a na vše, co jste dosud díky své šikovnosti dosáhli. Nebojte se změn, zkoušejte v životě nové věci, abyste zjistili, co všechno vlastně dokážete. Budete překvapeni!