Stres - hrozba nespokojených partnerů

Stresuje vás partner? Závidí vám přátele, práci a váš smysl pro humor? Je to člověk, který se nerad přizpůsobuje okolí a chyby hledá ve vás? Svádí na vás veškeré své neúspěchy?

Stres - hrozba nespokojených partnerů

S vámi je nejčastěji, dennodenně vidí, že se dá žít i jinak,
jak se to (ne) daří jemu, tak se ani není co divit, že se z vás může zbláznit. Z vaší pohody a vašeho štěstí. Pokud by byl vyrovnaný, měl společenskou povahu a pozitivní myšlení, které by mu pomohlo k úspěchu v práci i obecně mezi lidmi, nemusel by vám závidět, šílet z toho, jaký je neschopný a dívat se bezradně na to, že jeho drahá je hned mezi prvními, kteří jsou schopnější než on.

"Tečou" mu nervy a vy máte být oběť
Muži jsou na tyto věci citliví a jsou tací, co opravdu neumí sebereflexivně zhodnotit situaci a už vůbec ne, ji řešit. Pouze hledají výmluvy, namísto snahy změnit stav (protože by museli začít od sebe), přičemž nejjednodušší je pro ně nadělat dusno, vyvolat ve vás lítost a výčitky. Přenést i na vás odpovědnost za jeho neúspěch a všemožně vám pokazit radost ze života, z vašich vlastních úspěchů. Křičí, že svět je nespravedlivý a celý proti němu ... Když už nic, aspoň vás takový omezenec dokonale otráví!

Někdy stresují nechtěně
Jsou chvíle, kdy vás drahý vystresoval, ale je v tom nevinně, vůbec neměl v úmyslu vás rozladit. To jsou muži, co se už se svým permanentním stresem sžili a neuvědomují si, jak špatně to působí na okolí. A když ho máte ráda, tak s ním všechno prožíváte, není vám jedno, jestli stíhá a zvládá, co si na sebe naložil a máte stres pod kůží i vy - kromě svého, i ten jeho.

Zmírníte napětí - pochopením a relaxací
Možná si často myslíte, že to dělá snad naschvál, abyste viděla, kolik toho má, politovala jste ho a snažila se mu iniciativně pomoci. To byste také mohla, právě pro zmírnění napětí a nejlepší je vždy u těchto "stresmanů" počítat i s plánem "B", případně mít záložních variant připravených víc. Buďte tou, která elegantně utáhne i tíži jeho starostí a dokažte mu, že se mnohdy stresuje zbytečně. Pokuste se spolu relaxovat, nebo mu dopřát samostatný odpočinek, jaký mu vyhovuje a bude vám snadněji oběma.


Mohlo by vás také zajímat