Účinky derivační koupele na bolesti, vrásky i stres

Derivační koupel zbaví tělo škodlivin a nadváhy přirozenou cestou. Odstraní problémy s pletí, bolesti nejrůznějšího původu, ale i inkontinenci a mnoho dalších neduhů. Co to je, jak se provádí a kdy se naopak provádět nesmí, vám přiblíží náš článek.

Účinky derivační koupele na bolesti, vrásky i stres

Derivační koupel
Je to natolik jednoduchá, levná a účinná metoda, že stojí za to, aby o ní vědělo a aplikovalo ji co nejvíce lidí. Co to ​​je derivační koupel? Velmi stručně řečeno - je to mytí pohlaví studenou vodou (z nádobky, nikoli tekoucí) pomocí jemné houbičky během 10 minut.

Kdy a jak koupel dělat
Derivační koupel je určena všem - ženám, mužům, dětem i starým lidem. Její aplikace je velmi jednoduchá. Podstata spočívá v prodlužování osvěžování pohlaví studenou vodou pomocí velmi jemné houbičky. Je třeba, abyste byli v teplé místnosti nebo zbytek těla byl dobře oblečený, abyste nenastydli. Voda má být studená, ale ne ledová. Houbičku (vyhrazenou jen pro tento účel a jen pro vás) držte tak, aby se velmi neohřívala. Pro ženy je vhodné použít bidet nebo si sednout na desku nad pevným vědrem, mužům je výhodnější dělat derivační koupel vestoje nad umyvadlem. Voda má být v nádobě, nemá proudit (sprcha). Tření houbičkou má být jemné (asi jako jazyk kočky) ve směru zepředu do zadu. Pro dospělého člověka s hmotností méně než 70 kg stačí 10 minut na jednu lázeň, nad 70 kg je to 15 minut, maximální doba je 20 minut. Derivační koupel děláme několik týdnů jednou denně, pouze při velké zátěži dvakrát denně. Pro prevenci pak stačí dělat koupel 2-4 krát za týden. Po aplikaci je vhodné ohřát se - zabalit se do deky, vlézt pod peřinu apod. Nejlepší čas na koupel je ráno nalačno. Derivační koupel neděláme nikdy hned po, ​​ani těsně před jídlem. Uvolnění by mohlo vyvolat nevolnost. Po jídle by měla být pauza 1,5 až 2 hodiny. Jedinou kontraindikací je menstruace. Těhotné ženy i malá miminka reagují pozitivně a velmi rychle.

Jak to celé působí?
Ochlazování pohlaví způsobuje to, že se přebytečné látky, které tělo nedokázalo zpracovat a začaly se léty ukládat, uvolňují a dostávají zpět do vylučovacích orgánů. Jsou vyloučeny hlavně stolicí (ta je během aplikace koupele častější než obvykle). Jistě víte, že přebytečné látky - tzv. "balast" se do našeho těla dostává všemi možnými cestami: stravou, dýcháním, kosmetikou, pitím, pokožkou atd. I když si dáváme pozor např. na stravu, mnohdy dáváme tělu víc, než potřebuje. Co se týče ovzduší, půdy apod. - To ovlivníme ještě hůře, než stravu. Takže i u lidí, kteří se snaží žít zdravě, případně se i pročišťují některými způsoby, ještě můžeme najít jistý "balast". Jeho hromadění v horní části hlavy je velmi pravděpodobně jedním z důvodu šedivění vlasů, podílí se na vzniku nemocí hlavy, zubů, neuralgií, způsobuje chátrání svalových vláken, a tím podporuje vznik vrásek. Hromadění odpadu v kloubech způsobuje snížení pružnosti těla. V příkladech by se dalo pokračovat.

Z historie
Metoda derivační koupele byla odpozorována z chování zvířat. U lidí jsou různé podoby osvěžování pohlaví, známy již tisíciletí. V 19. století derivační lázeň znovuobjevil Ludwig Kuhl experimentálním způsobem. Když měl 25 let, vážně onemocněl na plíce. Odešel na vesnici, kde ho doprovázela jeho fenka, která si zlomila tlapku. Pozoroval ji a zjistil, že odmítá jíst a střídavě si celý den olizuje zlomenou tlapku a pohlaví. Za týden už vstala a žila jako předtím. Kuhl byl překvapen, jak rychle uzdravila. Jeho nemoc však stále postupovala, měl horečky a hrozné bolesti hlavy. Tehdy ho napadlo, že fenka si asi nelízala zlomenou tlapku a pohlaví jen z touhy po čistotě. Muselo to mít ještě jiný důvod. Proto jednou, když ho opět trápila horečka a bolest hlavy, udělal pokus. Pomocí kousku plátna si ovlažil konec penisu studenou vodou a kopíroval to, co dělalo nemocné zvíře. Sám byl překvapen, jak rychle se dostavila příznivá reakce - bolest hlavy zmizela a cítil se mnohem lépe. Toto byl začátek jeho celoživotního experimentování.

Účinky derivační koupele
Vylučováním nadbytků z těla, působí lázeň jako regulátor váhy bez zmenšování a ochabování svalové hmoty. Naopak, svalový tonus se zvýší. I štíhlí lidé, kteří nepotřebují hubnout, mají v těle přebytek nepotřebného. Derivační koupel působí jako harmonizátor organismu, navozuje pohodu (čehož důsledkem je snížení chuti na sladké), zbavuje organismus stresu. Přestože nejde o léčení, pomáhá derivační koupel i při akné, vráskách, ekzémech, bradavicích, astmatu, bílé vlasy získají svou původní barvu, při různých druzích bolestí: hlavy, zubů, páteře, kloubů, dále při horečce, zácpě, inkontinenci moči, odvykání závislostí a hlavně zbavování se toxinů. Aplikování derivačního koupele má zřetelné výsledky při odstraňování přebytků z těla. Proto bychom ji měli zařadit do běžné péče o své tělo, tak jak je to se sprchováním či čištěním zubů.