Úsměv léčí, produkuje hormon štěstí a dokonce může nahradit i cvičení!

Úsměv by měl patřit k většině lidí. Nic nestojí, přesto s ním zbytečně šetříme. Přitom potkat usmívajícího se člověka, to často bývá hezká vzpomínka, která se nám vrátí, třeba když usínáme. Úsměv dokáže zprostředkovat komunikaci mezi lidmi, zbořit mosty, které brání příjemné konverzaci. A navíc, dokáže i léčit!

Úsměv léčí, produkuje hormon štěstí a dokonce může nahradit i cvičení!

Úsměv vyjadřuje postoj člověka k životu a dokáže člověku ulehčit život
Pomáhá při vytváření a upevňování dobrých mezilidských vztahů. Usměvaví lidé, lidé pozitivně naladěni to mají v životě určitě snadnější. Možná si vzpomenete na situaci, kdy i vám pomohl úsměv: v úřadě, v bance či v pojišťovně, s úsměvem na tváři jsme svému okolí sympatičtější. Nezapomeňte, úsměv dokáže rozzářit i tu nejzamračenější tvář!

Pomáhá tváři i duši
Možná jste se setkali i s názorem, že úsměv přináší vrásky. Je to pravda, ale ani zamračená tvář jejich určitě nemá o nic méně, ne-li víc. Pokud dotek léčí tělo, pak úsměv léčí duši. Dokáže vytvořit dobrý pocit, rozhýbe svaly na obličeji, rozproudí krev v mozku a ten začne produkovat "hormon štěstí". Čím je ho více, tím bude naše nálada lepší.

Úsměv léčí
Smích se považuje za "lék". A dávkovat by se měl jako lék. Děti se smějí mnohem více než dospělí, údajně průměrně denně až stokrát. Některým dospělým se to prý nepodaří ani jednou za den, alespoň tak to hodnotí odborníci. Dalo by se říci, že věkem klesá frekvence našeho smíchu. Smích posiluje imunitu, potlačuje stres, čistí plíce, posiluje srdce. Dále ovlivňuje tepovou frekvenci i krevní tlak. Určitě jste slyšeli, jak někdo řekl "zasmál (a) jsem se od srdce". Navíc, chvějící se bránice uvolňuje ztuhlé svaly šíje a zad. Odborníci říkají, že jedna minuta smíchu dokáže nahradit 15-minutové cvičení. Úsměv opravdu léčí.

Smích nezná hranic
Je na nás, zda a kolik se smějeme. Hranice si stanovujeme sami. Možná bude namítat, že často není mnoho důvodů k úsměvu. Jak se to vezme, záleží to od úhlu pohledu. Proč vidět vše hned v černých barvách? Proč očekávat nejhorší scénáře? I smutek patří k životu, ale nemůžeme se jím nechat převálcovat. Života je třeba si vážit a dělat si ho příjemným. Nezapomeňte, více smíchu, více zdraví! Je na nás, jak bude naše tvář časem vypadat.


Mohlo by vás také zajímat