Ve spokojeném vztahu ženy více tloustnou než muži

Dříve byl obtloustlý muž symbolem toho, že se šťatně oženil. Ale vztahy také ovlivňují postavy žen. Ženy, které žijí samy, se příliš netrápí s nákupem potravin. Ale když začnou žít s partnerem, vše je najednou jinak. A to se často pozitivně projeví na jejich duševním zdraví, ale nahoru s náladou letí i kila.

Ve spokojeném vztahu ženy více tloustnou než mužiKdyž dva jí totéž, není to totéž
Také se vám to stalo? Když jste se seznámila s partnerem, měla jste holčičí postavu a chlapi se za vámi ohlíželi. A pár let po založení společného bydlení vám zrcadlo přestalo lhát. Není to náhoda. Partner není vždy výhra, alespoň co se týká stavu vaší postavy.

Zkazil vás?
Až sedmadvacet procent žen v průzkumu uvedlo, že s jejich zdravým  jídelníčkem to šlo rapidně dolů poté, co si našly s partnerem společné bydlení. Je to logické! Společné večerní sledování filmů, popíjení vína a zajídání arašídy. A zatímco předtím jste k večeři vyzobala zbytky z chladničky, nyní vyvařujete dvakrát denně. Navíc, tyto ženy přiznaly i větší tendenci objednávat si ve dvojici donášku pizzy a jiného nezdravého rychlého občerstvení. Z nových stravovacích návyků přitom tyto ženy obviňovaly své muže.

Stravovací návyky
Hubnutí je spojeno s našimi návyky. Pokud jsme spokojení, relaxujeme a tento pocit chceme přenést i do jiných oblastí života. Za přibírání tedy vlastně může pocit bezpečí ve vztahu. Přesto se zdá, že většina žen je odolných. Zbývající 73 procenta totiž jedla stejně disciplinovaně jako před tím, než začala s partnerem bydlet společně. Anebo se k tomu alespoň nepřiznala...


Jak jsou na tom muži?
Přesný opak! Těm většinou společný jídelníčku prospěl. Možná namítnete, že je to nespravedlivé. Ale když zavedete kromě společného stolování i společné pohybové aktivity, nemusí být situace s měnící se postavou zase tak kritická.

Autor: Martina Dvořáková