Věci, které je potřeba včas vyměnit

Také se neradi loučíte s věcmi? Ale co když to, že se tak neradi loučíte, může ohrozit vaše zdraví? Bude vaše loučení snadnější, když budete vědět i tuto důležitou informaci? Uvedeme vám pár věcí, které se rozhodně vyplatí pravidelně měnit.

Věci, které je potřeba včas vyměnit

Houba - po 1 týdnu
Místo toho, aby vás zbavovala bakterií, stará houba je jen roznáší. Vlhká houba je totiž ideální živnou půdou pro bakterie. Po každém použití houbu dobře vyždímejte a nechte vyschnout.

Zubní kartáček - po 30 dnech
Určitě ho vyměňte dříve, než se začnou štětinky vykrucovat do vnější strany. Takový kartáček již neodstraňuje tak důkladně nánosy na zubech a tím jsou v ohrožení dásně. Maximální limit pro výměnu jsou podle expertů v krajním případě 3 měsíce.

Polštář - po 6 měsících
Podle použité výplně a kvality ztrácejí polštáře svou formu, schopnost podpůrné síly pro naši hlavu a ani po vyprání již nejsou zcela čisté. Levné, polyesterem plněné polštáře pod hlavu vyměňte již po půl roce. Péřové po pěti letech. Plněné vlnou po osmi letech.

Běžecké boty - po 6 měsících
Železné pravidlo zní - vyměňte běžecké boty buď po půl roce běhání, nebo 800 proběhnutých kilometrech. Jak dlouho teniska vydrží, závisí na vaší váze, způsobu chůze a povrchu, na kterém běháte. Nápovědou na výměnu může být, když ohnete podrážku tenisky a tato se okamžitě po puštění nevrátí do původní polohy. Tipy pro zvýšení životnosti - špinavé tenisky nikdy neperte v pračce a mokré je nedávejte sušit na radiátor.

Bělidlo - po 7 měsících
Čistící prostředky vydrží zpravidla 1-2 roky. To neplatí pro domácí bělidlo, které svou sílu ztrácí mnohem dříve. Účinné chemikálie se ztrácejí. A děje se to dokonce i v ještě neotevřené láhvi. Když ji už jednou otevřete, musíte ji spotřebovat do 3 měsíců.

Podprsenka - po 8 měsících
Ať je tato spodní prádlo jakékoliv kvality, po 8 měsících se už naruší nejen její forma, ale i funkčnost. Není pro prsa takovou podporou, jakou by měla být. V lepším stavu jsou přitom tmavé podprsenky ve srovnání se světlými. V co nejlepší kondici toto spodní prádlo udržíte šetrným ručním praním v jemném pracím prášku.

Helmu na kolo - po 3 letech
To doporučují experti, aby se zachovala pevnost, stabilita a komfort. I po každém silnějším nárazu byste si měli pořídit novou helmu, protože se mohla narušit její ochranná vrstva. Děti, tím že rostou, potřebují měnit helmu ještě častěji než dospělí.