Věci, které je potřeba včas vyměnit

Také se neradi loučíte s věcmi? Ale co když to, že se tak neradi loučíte, může ohrozit vaše zdraví? Bude vaše loučení snadnější, když budete vědět i tuto důležitou informaci? Uvedeme vám pár věcí, které se rozhodně vyplatí pravidelně měnit.

Věci, které je potřeba včas vyměnit

Houba - po 1 týdnu
Místo toho, aby vás zbavovala bakterií, stará houba je jen roznáší. Vlhká houba je totiž ideální živnou půdou pro bakterie. Po každém použití houbu dobře vyždímejte a nechte vyschnout.

Zubní kartáček - po 30 dnech
Určitě ho vyměňte dříve, než se začnou štětinky vykrucovat do vnější strany. Takový kartáček již neodstraňuje tak důkladně nánosy na zubech a tím jsou v ohrožení dásně. Maximální limit pro výměnu jsou podle expertů v krajním případě 3 měsíce.

Polštář - po 6 měsících
Podle použité výplně a kvality ztrácejí polštáře svou formu, schopnost podpůrné síly pro naši hlavu a ani po vyprání již nejsou zcela čisté. Levné, polyesterem plněné polštáře pod hlavu vyměňte již po půl roce. Péřové po pěti letech. Plněné vlnou po osmi letech.

Běžecké boty - po 6 měsících
Železné pravidlo zní - vyměňte běžecké boty buď po půl roce běhání, nebo 800 proběhnutých kilometrech. Jak dlouho teniska vydrží, závisí na vaší váze, způsobu chůze a povrchu, na kterém běháte. Nápovědou na výměnu může být, když ohnete podrážku tenisky a tato se okamžitě po puštění nevrátí do původní polohy. Tipy pro zvýšení životnosti - špinavé tenisky nikdy neperte v pračce a mokré je nedávejte sušit na radiátor.

Bělidlo - po 7 měsících
Čistící prostředky vydrží zpravidla 1-2 roky. To neplatí pro domácí bělidlo, které svou sílu ztrácí mnohem dříve. Účinné chemikálie se ztrácejí. A děje se to dokonce i v ještě neotevřené láhvi. Když ji už jednou otevřete, musíte ji spotřebovat do 3 měsíců.

Podprsenka - po 8 měsících
Ať je tato spodní prádlo jakékoliv kvality, po 8 měsících se už naruší nejen její forma, ale i funkčnost. Není pro prsa takovou podporou, jakou by měla být. V lepším stavu jsou přitom tmavé podprsenky ve srovnání se světlými. V co nejlepší kondici toto spodní prádlo udržíte šetrným ručním praním v jemném pracím prášku.

Helmu na kolo - po 3 letech
To doporučují experti, aby se zachovala pevnost, stabilita a komfort. I po každém silnějším nárazu byste si měli pořídit novou helmu, protože se mohla narušit její ochranná vrstva. Děti, tím že rostou, potřebují měnit helmu ještě častěji než dospělí.


Mohlo by vás také zajímat