Zápach ze zpocených nohou? Pomohou koupele, vložky do bot nebo botox!

Pocení nohou, které doprovází nepříjemný zápach dokáže pěkně komplikovat život. Mnozí lidé si to ale neuvědomují a okolí trpí. Ale jsou i tací, kteří se bojí vyzout z bot, aby nezpůsobili rozruch. Jak s tím bojovat? Existuje mnoho metod, od ryze přírodních, až po aplikace účinných injekcí. Jen je třeba si vybrat.

Zápach ze zpocených nohou? Pomohou koupele, vložky do bot nebo botox!

1. Octová koupel
Ocet je všeobecně známý nejen v kuchyni, ale také proti různým druhům pachů. Stejně dokáže zbavit zápachu i vaše nohy. Dopřejte jim 3 x týdně teplou octovou koupel. Vodu smíchejte v poměru 1: 1 a nechte v takto připravené koupeli odpočívat vaše nohy 20 minut.

2. Používejte ponožky
Ponožky trčící z bot nejsou zrovna trendy, ale dnes lze koupit i "neviditelné" ponožky. Nahá noha v botě se totiž potí mnohem více. Vydejte proto do obchodu a nakupte si ponožky různých tvarů. Například do balerín, tenisek, mokasín. Obyčejně jsou vyrobeny tak, že z bot vůbec netrčí. Vybrat si můžete i z různých materiálů jako je bavlna s bambusem, se stříbrem...

3. Jedlá soda
Stejně jako o hygienu nohou je třeba se starat i o hygienu obuvi. Výborně preventivně proti zápachu působí dámská hrubší punčochová ponožka, kterou naplníte jedlou sodou, svážete, aby se soda nevysypala a vložíte do bot.

4. Pudr
Proti pocení je účinný i obyčejný dětský pudr. Ale mnohem lépe samozřejmě působí speciální pudry proti pocení nohou. Nejenže vaše chodidla zůstanou déle suchá, ale budou i pěkně vonět.

5. Boty
Obout se dnes dá i za pár set korun. Ale při výběru bot byste rozhodně neměli šetřit. Vaše nohy se budou nejlépe cítit v celokožené obuvi. Důležité je, aby byla kožená výstelka i uvnitř bot. Kůže je pro nohy přirozený materiál a nepotí se v ní. Důležité také je, boty každý den střídat. Chybu děláte, pokud chodíte stále v jedněch. V práci se určitě přezouvejte. Nemusí to být hned neestetické pantofle, mohou to být například celokožené baleríny nebo vzdušné mokasíny. Nezapomeňte, pokud vám jednou začnou vaše boty smrdět, zápachu se už nezbavíte. Rovnou je můžete vyhodit.

6. Účinný deodorant
Pokud funguje váš oblíbený deodorant ve spreji a vaše podpaží je díky němu suché, proč by neměl stejně dobře působit i na vaše nohy? Vyzkoušejte ho, příjemně vás překvapí.

7. Antibakteriální ubrousky
Vyčistěte po každém nošení své boty speciálními vlhčenými ubrousky s antibakteriálním účinkem. Zabráníte rozkládání nečistot a tím i zápachu.

8. Máta peprná
Osvěží, pokud si po koupeli nanesete na nohy několik kapek mátového oleje. Vaše nožky i boty zůstanou krásně voňavé.

9. Botník
Máte vaše boty uskladněny v pořádku? Staráte se o ně stejně jako o nohy? Pouze čištění bot antibakteriálními vlhčenými ubrousky nestačí. Boty je potřeba pravidelně čistit zevnitř i zvenku. Vyplatí se investovat do ošetřujících sprejů, které zabrání, aby vaše boty v nepříznivém počasí navlhly. Pokud se tak již stane, nechte je volně vysušit. Mimo sezónu si boty odkládejte do krabic po jednom páru. Nevhodné jsou igelitky a materiály, které "nedýchají".

10. Vložky do bot
Výborné jsou například i vložky do bot, které se dají vyprat. Vaši nohu sice neochrání od potu, ale vaše boty budou hygienicky čisté. Vyměňte je po každém použití za čisté. A dokonce se prodávají i vložky do bot proti pocení.

11. Botox
Když už skutečně nic nepomáhá a smradlavé nohy vás stále trápí, investujte do botoxu. Dnes se jím nejen korigují vrásky, ale dá se jím velmi účinně zastavit i pocení. Tato metoda je sice poměrně drahá, ale za tu úlevu vám určitě stojí. Hlavně pokud vyžaduje vaše zaměstnání styk s lidmi a časté zouvání u klientů a zákazníků.