Na aterosklerózu ze záhonu. Česnek se po celé Evropě pěstuje už velmi dlouho. Jeho cibulky jsou významnou pochutinou, a navíc i zdravou. Jeho hodnota je zejména v obsahu účinných látek, jako je například aliín. V těle se štěpí na alicin, který má schopnost zabíjet bakterie. Kromě toho, že pomáhá proti infekcím, ozdravuje střevní prostředí. Jen nedávno však vědci objevili, že rozpouští aterosklerotické usazeniny v cévách a brání vzniku nových.
Dva B vitamíny - cholin a inositol-jsou hlavní složky lecitinu, který se nachází ve všech našich tělních buňkách. Pokud se sloučí jeden díl lecitinu s jedním dílem cholesterolu, nastane rozpuštění a následně zkapalnění cholesterolu. Tím se nejen stává neškodným, ale naopak užitečným. Inositol je tak vedle cholinu přirozenou zbraní proti ateroskleróze.
Lecitin nemusíme bezpodmínečně kupovat v lékárně jako hotový produkt. Nachází se ve zvýšeném množství v arašídech, sójových bobech, hrachu, čočce, ořechách, celozrnném obilí a vůbec ve všech semenech nebo výhoncích.
Tuk v krvi a hodnoty cholesterolu klesají pomocí nenasycených mastných kyselin a vitamínu E. Oba se nacházejí v rostlinném, za studena lisovaném oleji (řepkovém, olivovém, slunečnicovém, lněném), ale i v klíčcích pšenice a ve všech semenech. Udržují cholesterol měkký, starají se o jeho vestavbu do tělních buněk, čímž zabraňují jeho hrozivému nahromadění v krvi.
Autor: Lenka KostkováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Vyléčíme.cz používá cookies. Více informací zde.