Jak slavit a neopít se?

Jak zvládnout alkohol na Silvestra a po něm? I vy se obáváte toho, že rozloučení se starým rokem vám způsobí bolehlav? Inu, alkohol nám v jednu chvíli dá téměř vše, ale později si to vezme zpět i s úroky. Pokušení je však na to, abychom mu podlehli. Obzvlášť na Silvestra …..

Jak slavit a neopít se?

Poradíme vám, jak pít tak, abyste v prvním ránu nového roku neměli hučení v hlavě, necítili v ústech Saharu a v žaludku požár. Lepší je přece objímat se s partnerem než se záchodovou mísou, ne?

Alkohol je metla lidstva, jednou za čas s ní zamést můžeme, důležité je, aby nesmetla ona nás!

Pokud se tedy chystáte na bujarou silvestrovskou párty  a do nového roku jste si dali závazek – „ Kouřit sice  budu, ale pít přestanu! – zvládněte to aspoň tak, aby vám při vycházení z podniku někdo  nešlapal na ruku.

Noc před silvestrovskými oslavami se podle možnosti dobře vyspěte, protože snáze se opije člověk, který je unavený, vystresovaný či nemocný.

Protože alkohol snižuje hladinu vitamínu C a B (zejména thiaminu) a několika minerálů, neuškodí vám, pokud preventivně užijete multivitaminový přípravek.

Před pitím doporučujeme dobře se najíst, a pokud nepatříte mezi ,, kolikáře ", co se každou chvíli ocitnou na centrálním příjmu nemocnice se žlučníkovým záchvatem, vyberte si něco mastného. Rozhodně nikdy nepijte hladoví! Jídlo totiž zpomaluje vstřebávání alkoholu do krevního oběhu

Nejdůležitější rada večera: Nemíchejte! Rozhodněte se pro jeden druh podle možnosti kvalitního alkoholického nápoje. Na vrcholu žebříčku ,, zrádných " alkoholů stojí hnědé destiláty. Ještě těžší opici způsobují nápoje sladké a bublinkové. Červené víno zas obsahuje látku podobnou histaminu, která je příčinou silných bolestí hlavy. Světlé nápoje se z organismu vyloučí dříve než tmavé. Nejméně toxická je čistá vodka. Investice do ní se vyplatí lépe než v bance. Nikde jinde nedostanete 40 %!

S koncentrovanými nápoji však pijte i nealkoholické (ne kolové s bublinkami), abyste zabránili odvodnění. Zajídejte panáky něčím slaným a mastným a dobře se prohánějte na parketu, pohyb odbourávání alkoholu zrychluje.

A po proflámované  noci - když budete vést rozhovory typu: ,,Jak  se jmenuješ? ",, Díky, dobře! " - jděte spát bosí!!! To je jen další dobře míněná rada. Když se totiž ráno probudíte obutí, tak vás určitě bude bolet hlava celý den...