Zkouška naší vůle - hladovka

Nejíst, ještě neznamená držet hladovku. Hladovka je něco úplně jiného. Je to systém, který má očistit tělo i duši. Drží se záměrně a dobrovolně. Její význam si blíže vysvětlíme v našem článku.

Zkouška naší vůle - hladovka

Co je hladovka?
Hladovka je mocný očistný proces ve kterém tělo tráví samo sebe. Při správně navolené hladovce se v mysli spustí receptory úklidu. Představte si prostor velký jako váš obývák. V ní sedí skladník. Má montérky s laclem. Stále na něčem pracuje. I když sedí, nebo pobíhá. Neustále.  Nejvíce je zaměstnán, když přemýšlí, chodí a uklízí. Vy mu totiž shora házíte balíčky různých velikostí a barev. On, pracant, je potřebuje dát podle barvy a velikosti na své místo. Pokud by je nerozlišoval, měl by ve všem chaos a onemocněl by. Tak tento náš skladník usilovně pracuje a vy mu stále přihazujete nové a nové balíky. Jenže, je třeba ho nechat i odpočinout. Ale ne pár hodin, nejlépe by bylo dát mu dovolenou, ať se dobře prospí. Jinak hrozí, že se přepracuje a nebude stačit třídit balíky tak, jak má. Následkem toho odpadne a místnost se přeplní vším možným. Starými a novými balíky, rozbitými, převázanými, potřebnými a nepotřebnými. V čem je háček? Balíky jsou potrava námi přijatá a také naše emoce. Skladník je hlavně náš žaludek a celé trávicí ústrojí. Lze obecně pojmenovat jeho osobou i naše celé tělo, také duši. Místnost jsme my, sami. Unavený a přepracovaný skladník je zácpa, nemoc, bolení hlavy a zažívací potíže. Ale i hněv, podrážděnost, kritičnost, posuzování, strach ... Dát dovolenou skladníkovi, aby se prospal a stačil si udělat kolem sebe pořádek / vyčistit, vyřídit, vyhodit, využít, zpracovat /, tato dovolená je - hladovka.

Hladovka je zkouška naší vůle
Ukáže nám, jak dokážeme zvládat naše pudy, schopnosti a nakolik jsme v sobě silní, odhodlaní pro očistu těla i mysli. Hladovka je očista mysli i těla. Představuje jeden z nejvyšších principů samoočistné regenerace jakou můžeme pro sebe udělat. Ukazuje směr spojení se sebou samým. Umožňuje nám podívat se do očí naší temnotě a přeměnit ji na potřebné. Tento proces tedy není jen pouhým nejeden jak si mnozí myslí. Umění hladovět je umění poznávat sebe.

Jak nehladovět
Na začátek vyvstává potřeba objasnit princip dobrovolnosti. Člověk, který se nedobrovolně vzdal jídla a stále se o něj domáhá / při každém násilném odebrání potravy / tento člověk nehladoví. On živoří. Tělo se mu totiž chová tak, jako by stále chtělo potravu a neprobíhají zde děje podporující čištění organismu. Organismus není v souladu s duší. Stále něco chce, protože se bojí o existenci. Tělo si řekne - Dobře ale pokud nebudu jíst, zemřu -. A pud sebezáchovy zablokuje nastartování očistných procesů. Vše se děje nejprve v mysli a pokud je mysl plná slov jako: Jsem velmi hladový, chci jíst, nejíst je mučení, jaká úžasná vůně jídla, je nespravedlivé že nejím, hladovění je trestní s těmito slovy půjdeme stále na plyn a brzdu. Rozjedeme se a vzápětí zabrzdí. Zakrátko jsme unavení. Takže takhle ne. A jako ano? Nechte se překvapit.

Co se děje během hladovky

  • Aktivní část - zapojuje se celý imunitní systém od okamžiku, kdy vyšlete signálu k hladu a děláme tak z dobré vůle očistit se a přijmout sebe sama, takové jací jsme. Hladovím, protože chci. Hladovím dobrovolně. Dobrovolně se na čas vzdávám jídla. Hladovím a jsem šťastný.
  • Pokud byste hladověli proti své vůli, nebo nebyli s tímto rozhodnutím plně ztotožněni, celý proces by probíhal pomalu, nebo by neproběhl vůbec.
  • Tělo tráví sebe. Tedy všechny tukové, rakovinné, nemocné a napadené, poškozené buňky tělo uklízí ven. Dělá si pořádek. Chorobné procesy se zastavují a začíná léčení. Pokožka otevírá póry a vzniká silnější zápach potu. Rozjasňuje se zrak, zlepšuje sluch. Nastává vyplavování negativních programů v našem podvědomí. Tělu i duši můžeme pomoci podpůrnými činnostmi o kterých si povíme dále.
  • Jakékoliv poškozené a nemocné buňky se / záleží podle času hladovky, síle vaší vůle a podpůrných procesech / odstraňují plícemi, kůží, stolicí, močí. Vytváří se silný bílý povlak na jazyku. Začíná zapáchat z úst a je možný i výtok z uší a očí. Při delší hladovce se vyplavuje z kořenových krčků zubů hnis a ložiska se uvolňují.
  • Část zásada. Čím více je tělo zanesené, tím potřebuje delší čas na očistu. Při jednodenní hladovce se stihnou odstranit tukové a nemocné buňky. Částečně se vyčistí krev, ale hlouběji zasazené onemocnění se nevyčistí. Ale mohou se oslabit. Tělo postupuje od nejlehčího čištění ke složitějším.
  • Změna psychických stavů. První hodiny hladovky jsou většinou v pořádku, dokud se neohlásí první hlad. Tělo si žádá jíst a pudy sebezáchovy se ozývají. Nevěnujte mu pozornost a snažte se být sami. Velcí mudrci a učitelé lidstva hladověli o samotě v lese, na poušti, na kopci. Pokud nemáte možnost být sami, rozptylte se. Zaměstnejte se ledajakou činností. Hlad přejde a vy přeskočíte velkou překážku. Nebojte se, že nebudete zvládat, jestli padnete hlady. Naše společnost je překrmená a tudíž přesycená vším tak, že si dnes mnoho lidí neumí ani představit být jeden, dva dny bez jídla. Myslí si, že to nezvládnou. To ale neznají své možnosti, protože zdravý a výkonný člověk dva dny bez jídla hravě zvládne.
  • Už jste se rozptýlili a vykonáváte nějakou činnost. Jídlo ať je poslední na co myslíte a udělejte si věci, které jste předtím nestihli. Budete mít více času a sil, protože - čas předtím strávený nákupem, přípravou a konzumací jídla vám nyní zůstane na jinou činnost. Budete se cítit lehčí a svěžejší, protože se vám odlehčí trávicí trakt a najednou máte více energie. Proč více energie, když nejíte? Nemá to být naopak? Vysvětlíme.

Energie hladovky
Živíme se jídlem, které má silnou a jemnou energii. Jídlo je energie. Silné je sousto v našich ústech a jemná je energie, tímto soustem nasáklá a získaná. Potraviny se silnější energií a nízkým glykemickým indexem jako obiloviny, luštěniny, přírodní rýže natural, celozrnné pečivo, mořské řasy, melasa, med obsahují více energie. Oproti čistému bílému cukru, bílým rohlíkům, chlebu, normální bílé rýži, mléku - ty mají méně energie. Maso je jiná parketa a také obsahuje hodně energie, ale před a po hladovce na něj raději zapomeňme. Proč máme více energie, když hladovíme? Samozřejmě myslíme během hladovění, neznamená to, že k tomu, abychom měli hodně energie budeme hladovět do konce života. Chápeme se. Energie z potravy se potřebuje tělem využít. Na trávicí procesy a pochody, sekreci, resorpci, je potřeba energie. Aby se vyloučily trávicí šťávy, vše se promíchalo a vstřebalo tam, kde má. Tělo na tyto pochody používá energii z potravy a pokud jí má málo, tak i z tukových buněk a tukových zásob glykogenu v játrech. Také energii ze svalů. Když se najíme, je nám většinou i teplo, protože potrava obsahuje i tepelnou energii. Na zpracování jídla / je velký rozdíl, jakého jídla a v jaké kombinaci / tedy tělo potřebuje energii. Pokud mu jídlo odebereme, energie v těle zůstane. Nebude sice z jídla, ale z organismu samotného. Energie předtím spotřebována na trávení potravy se přesune k jinému působení. K odstranění nemocných a mrtvých buněk, vyčištění, odlehčení organismu. Trávicí systém se zastaví a odpočívá. Pohyby střev ustanou. Celé tělo se dostane do fáze klidu. Ale naopak - imunitní systém se nastartuje.

Malý příklad
Jak funguje imunitní systém během hladovky si ukážeme na příkladu. Máme před sebou tříproudou dálnici. Jezdí po ní auta, kamiony. Vedle dálnice stojí hodně lidí. Vyzbrojeni jsou smetáky, kolečky, lopatami. Na cestě je spousta nepořádku, papírů, plastových lahví, celá je zanesená blátem a nepořádkem. Tito lidé by chtěli vyčistit dálnici, ale pro velký počet aut je to skoro nemožné. Ale vy vládnete nad touto dálnicí. Ona je ve vás. Vy jste pánem situace. Začnete hladovět a postupně ruch a shon na dálnici ustane. Auta jezdí už méně a stále řidčeji. Najednou je cesta prázdná. Lidé konečně přeskočí svodidla a začínají pracovat. Začnou mýt, čistit, zametat. Odnášejí odpad z dálnice pryč. To je hladovka. Dálnice je vaše tělo, to odpočívá, imunitní systém jsou zase lidé na dálnici. Ti pracují, je to jejich úkol. Oni se tomu těší. Protože jste jim poskytli možnost, být potřební. Pokud byste nehladověli, chudáci by se stále pokoušeli cestu čistit, ale byl by to risk. Může je zranit auto. Proto i vyčistí méně. Tato situace dává vzniknout mnoha skrytým chorobám a ložiskům, v těle neviditelných. Projevují se jako naše emoce, jsou v naší povaze. Teprve po čase vyústí na povrch v podobě fyzické nemoci. Nestalo by se to / nebo by onemocnění nebylo tak silné, a onemocnění by bylo v těle méně / pokud byste dali pokyn zastavit auta a imunitní systém by tak pořádně vyčistil dálnici. Auta by pak proudila rychleji, bezpečněji, protože po čisté silnici se jede jistě snadněji. A rychleji. Auta přenášejí pro naše tělo potřebný náklad. Ten se po čisté silnici dostane spíše tam, kde má, než po zanesené a přeplněné zácpami.

Pozitivní slova při hladovce
Je velmi důležité během celého léčebného procesu myslet pozitivně a s úctou o své hladovce. Jen tak se dá podpořit celý prostor očisty do zdárného konce. Jak hladovět a také proč, již víme. Nyní si řekneme kdy a pár praktických rad pro nové nadšence hladovění.

Kdy hladovět?
Zařiďte se podle Měsíce. Dobré je spojit se s jeho očistnými účinky v úplňku a novu. Ještě lépe je využít tzv. jogínský půst. Tento den je jedenáctý den po úplňku a novu Měsíce. Přičemž samotný den úplňku a novu se nepočítá. V kvalitnějších lunárních kalendářích je tento den také označen jako jogínský půst. Tímto způsobem si to můžete vypočítat. Tento den je zvláštní tím, že pokud se během něho hladoví, tělo se vyčistí opravdu hodně, protože energie Země i Měsíce velmi dobře ovlivňuje celkovou očistu. Ale můžete zkusit i úplněk, nebo nov. Zde jsou účinky také silné. Samozřejmě je to velmi individuální, podle konstituce daného člověka, podle jeho stavu znečištění organismu, jeho povahy, nálady, jeho vůle, víry a přesvědčení, že mu hladovka pomůže. Proto jsou výsledky vždy rozdílné a je třeba se i zde porovnávat jen sám se sebou.

Jak začít a ukončit hladovku?
Začněte 36. hodinovou hladovkou, ta nejlépe časově končí. Například je 18. hodin večer a vy jste se už dva dny v mysli připravovali na hladovku. Zítra je úplněk, neboli jogínský půst. Víte, co je hladovka, co se při ní děje a co je třeba dělat. Dejte si lehkou večeři. S jídlem skončíte v 18:30. Chvíli si odpočiňte.  Zasejte do sebe myšlenku, že toto bylo prozatím vaše poslední jídlo a od teď již hladovíte. Večer už hladoví nebudete, ale ráno možná. Zaměstnejte se a vůbec na jídlo nemyslete. Jste silní a jídlo vás nemůže ovládat. Velmi důležité jsou myšlenky. Pokud se objeví pocit hladu, rozptylte ho. On se objeví opět, ale pak by už měl zmizet. Najednou vaše tělo zkrotne, protože bude cítit, že jste v hladovce neoblomní. Když budete neoblomní, pocity hladu téměř nepřijdou. Ale pokud budete pochybovat, vyslanci hladu přijdou a budou stále s vámi. Už se nebudete moci soustředit na očistu a sebe samého. I slabého býka napadnou vlci spíš než silného ... Buďte silným býkem, nebo čím chcete, ale buďte silní! Celkově je hladovění snadná věc a není tak složitá, jak se to možná zdá. Jakmile se začnete cítit silnější a svěžejší, sami na sobě poznáte přílivy nových energii, už se vám ani jíst nebude chtít. Poznáte tak, váš vlastní prostor ticha a klidu ve vás.

Můžete začít i takto
Dobře. Začali jste o cca 19- té hodině večer. V 7 ráno již hladovíte 12 hodin. I ve spánku se hladoví. Pokračujete celý den až do 19 té. To už hladovíte 24 hodin. Můžete, ale i nemusíte proces přerušit. Pokud cítíte, že tělo si žádá více hladovět, pokračujte do 7. ráno, kdy už hladovíte 36 hodin. Lepší je prodloužit dobu na 36 hoiín, neboť v tomto případě byste jedli / ukončili hladovku / večer. Jídlo by zůstalo v těle přes noc. Lepší je ukončit hladovku ráno. Vycházíme z osobních zkušeností, vy se ale zařiďte dle vašich možností. Pokud skončíte v 7 ráno, hladověli jste 36 hodín. Dejte si sprchu, dobře si vyčistěte zuby a povlak z jazyka. Jako první jídlo se doporučuje mrkvová šťáva. Pak dušené zelí. Ne, čerstvé. To vytváří mnoho plynů v žaludku. Je třeba si uvědomit, že celý váš trávicí systém jakoby spal a pokud ho vzbudíte párky s vajíčkem a sýrem, zapijete to mlékem, vážně ohrozíte vaše zdraví !!! Výsledek hladovky si zablokujete a bude vám nepříjemně špatně. Pokud si nemáte možnost udělat ráno čerstvou šťávu z mrkve, pořiďte si den před hladovkou šťávu v krabici. Sice není tak účinná, ale lepší než nic. Šťávu kousejte. Potravu trávíme už v ústech a takto se natrávená šťáva s vašimi slinami dostane do ospalého žaludku. Ten bude mít s ní mnohem méně práce, než kdybyste jste ji do sebe narychlo nalili. Pak si připravte dušené zelí a snězte ho. Mrkvová šťáva i zelí na páře vám probudí tělo a vyčistí zbytky potravy ze střev, odplaví nežádoucí látky. K obědu si dejte lehké jídlo, přírodní rýži natural s tofu a zeleninou na páře. Od tohoto oběda můžete začít pozvolna jíst jako obvykle.

Praktická doporučení během hladovky
- Vyvarujete se co nejvíce kontaktu s druhými lidmi. Hladovka je vaše soukromá věc. Soustřeďte se na sebe a na vaši očistu. Čtěte si, udělejte si výlet do lesa, projděte se. Hlavně se nedívejte na televizi, počítač. Pusťte si klidnou hudbu. Soustřeďte se, co nejvíce na sebe.
- Neříkejte ostatním, že hladovíte. Pokud se vás zeptají proč nejíte, řekněte, že nemáte hlad. Hladovku stále mnoho lidí nechápe a zbytečně by jejich řeči narušili vaše emoce.
- Sledujte své emoce, protože při hladovce se čistí i podvědomí, aura. Hladovka dává vyniknout potlačeným pocitům. Pokud budete mít chuť plakat, plačte .. křičet, křičte. Dejte vašim pocitům volný průběh. Je potřeba být upřímnýsám k sobě.
- Pokud někdo začne ve vaší blízkosti mluvit o jídle, slušně odejděte. Už myšlenka na jídlo, probouzí v našem těle trávicí reakce.
-Během očisty nenakupujte jídlo, ani nechoďte do obchodů. A už vůbec ne do obchodů s jídlem. Člověk se živí už i vibracemi jídla. Jídlo, ať už řeči o něm, myšlenky, pocity, nebo fyzická blízkost jídla, jeho přítomnost, vůně, to vše je pro vás tabu.
- Čistěte si jazyk po každém pití tekutin. Asi v polovině hladovky vám začne zapáchat z úst. Na jazyku se začne tvořit bílý povlak. To se tělo čistí. Je dobré si tehdy čistit zuby i 5x za den a stírat povlak z jazyka stěrkou na to koupenou. Tu dostanete v každé lékárně. Uvidíte, kolik hlenu z něj půjde dolů. To vše nyní z vás odchází. I ve sputu jsou skryté temné emoce. Uvidíte jak se budete cítit skvěle.
- Během hladovky se sprchujte výhradně teplou, až velmi horkou vodou. Protože za určitý čas vám začne být trochu chladněji. Tělo nepřijímá potravu a v jídle je tepelná energie. Proto si za každou cenu chraňte teplo vašeho těla. Během hladovky nezůstávejte bosí, svlečení, nazí, spěte v teplých ponožkách, sprchujte se horkou vodou. Noste červené, zelené, oranžové, žluté barvy oblečení. Ty drží teplo.
- Jestliže jste někdy zkusili urinoterapii, teď je na to nejlepší čas. Právě vlastní moč skvěle podpoří čištění těla během hladovky a tělo se nabije energií v ní přítomné. Masáž vlastní močí ve vaně, podpoří celkový léčebný efekt hladovky obrovským způsobem. Usnadníte i práci vašemu srdíčku.
- Před prvním příjmem jídla si vyčistěte zuby, jazyk a dejte si na kousek chleba trochu česneku. Ten s chlebem dobře žvýkejte a pozor - vyplivněte ho ven. Nespolkněte ho, protože česnek na žaludek po hladovce je hotová katastrofa. Ale v ústech vám česnek vyčistí prostor od všech bakterií a zárodků, které čištěním kartáčkem nelze odstranit.
- Také po prvním jídle pokud dostanete chuť na všechno možné, brzděte. Zkuste mrkvovou šťávu a dušené zelí, popřípadě malou porci kaše z ovesných vloček vařených ve vodě. Ne v mléce! Jiné jídlo, až do oběda už nemějte. Kaši snězte neochucenou, bez medu, cukru, či čehokoli jiného. Ani rozinky nejsou třeba. Zkuste čistou kaši. Pokud se doslova nacpete všemožným, protože jste už dva dny nejedli, jen vám bude špatně, protože žaludek je stažen a ještě není připraven na velké porce. Hladovka nás učí i citlivě a s láskou vnímat své tělo a emoce. Je velký učitel.

Pitný režim během hladovky
Pijte jen čistou, vlažnou vodu. Nebo zkuste vlastní moč. To je ještě lepší. Vaše moč bude mít na začátek tmavou barvu, ale pak se vyčistí a bude průhledná. Moč vše zrychlí. Ale máme na výběr. Jen žádné kávy, čaje, limonády, bublinkové sladké nápoje a podobné věci. Vyzkoušejme čistou neperlivou vodu, nejlépe minerálku. I tu je třeba pít vlažnou. Nebo si ji před spolknutím ohřejte v ústech. Samozřejmě, žádné mléko, alkohol. I bylinný čaj již musí tělo jistým způsobem trávit ... Pijte kolik běžně pijete, možná o něco více než obvykle. Jsou i suché hladovky, bez vody, ale to teď není potřeba.

Zvoní zvonec a je konec ....
Hladovka je mocný nástroj léčení. Některé nemocnice ji používají jako léčebnou metodu. Jen škoda, že ne u nás. U nás dávají v nemocnici nemocným lidem většinou překombinovanou stravu, často s chemikáliemi a umělými přísadami. A právě, když jsme nemocní, měli bychom jíst méně a jen jeden, dva druhy potravy v jednom jídle. Více pít. Nemocné zvíře přestane přijímat potravu. Protože je spojeno s přírodou více než my. My jsme na to zapomněli. Ví, že pokud nebude přijímat jídlo, rychleji se vyléčí. Takto tělo energii spotřebuje na léčení, a nikoli na trávení. Hladovka spojuje se sebou. Odkrývá mnoho netušeného, ​​zoceluje nás, posiluje naši vůli a očišťuje. Tak příjemné hladovění....
 

Autor: Lenka Kostková