Změna v životě - cesta ke spokojenosti

Zklamání a bolestivý rozchod snáší těžce ženy, ale i někteří muži. I když ženy to prožívají většinou hůře. Jak zase spokojeně žít a nepropadnout splínu a depresi?

Změna v životě - cesta ke spokojenosti

Ke dnu snadno, odtud cesta náročná
Někdy pomůže vyplakat se, někdo se potřebuje vypovídat, jsou ženy, které se dokonce rady utápějí v smutku. Nenechte příliš dlouho ovládat duši bolestí, je nutné se vzchopit a jít dál. Léčba šokem také není k zahození, ale pokud nejste na například na jednorázové dobrodružství, tuto terapii nezkoušejte. Mohli byste přijít i o poslední střípky sebevědomí a sebeúcty. U mužů příležitostný sex obvykle zabírá - pomilují, poplácají se po hrudi, víc vás neznají a netrápí je to. Žena takto nepřemýšlí a necítí.

Změňte něco ve svém životě
Pokud jste orientována na seriózní vztahy a nastavena na to, že si od mužů zasloužíte férové ​​chování a pořádnou dávku iniciativy z jejich strany, po trpkém zážitku si dejte od nich chvíli klid. Neznamená to stagnovat naopak rozvíjejte mysl v mnoha směrech, ke kterým inklinujete nebo které jste neměli odvahu dosud objevovat víc. Nerozebírejte donekonečna co a proč se stalo s vaším zkrachovalým vztahem, jak se to mohlo stát, kdyby S kamarádkami a blízkými se věnujte úplně jiným tématům a takovým činnostem, které vám pomohou zapomenout na bolest a navrátí úsměv do tváře. A pokud šoková terapie, tak bez chlapa na obzoru! Změňte účes, možná i přátele, pořiďte si domácího mazlíčka, vyrazte do světa - hlavně se odlepte od židle, odstřihněte němý pohled do kouta a začněte opět žít!

Jednou se té bolesti zasmějete
Dokud je to čerstvé, neumíte si představit, že můžete být znovu šťastná. Nechte doznít trápení a pochybnosti, ale netočte neustále dokola tutéž písničku. Odrazíte se od toho chladu, bude lépe! Když trochu vystřízlivíte z toho, co všechno vás potrápilo, ještě nějaký čas se vám bude trauma připomínat, ale pomalu to zeslábne a vy zesílíte. Pochopíte, že takto to mělo být, aby vás potkalo cosi úžasnější. A po letech vás už při vzpomínce na nešťastnou lásku nezapíchá u srdce, ale polechtá u koutků úst. Tehdy už budete za vodou a vědět, že tyto věci nám dávají nové zkušenosti, nemají zabíjet duši!

Autor: Lenka Kostková