Co o nás napoví obočí, oči, rty, nos, brada a čelo?

Podle čínského učení lidé přirozeně reagují na tváře druhých, aniž by si to uvědomovali. I tvar obočí či vystouplost brady hodně napoví o vaší osobnosti. Představte si, že jeden den by všichni mlčeli. Cizí lidi byste museli poznávali jen pohledem do obličeje. I ten by vám však prozradil mnoho. Vždyť Číňané se věnují četbě obličeje už stovky let.

Co o nás napoví obočí, oči, rty, nos, brada a čelo?

Obočí
Americká expertka na čtení obličeje, Jean Haner, pomáhá hollywoodských režisérům obsazovat do filmů celebrity, jejichž tváře korespondují s osobností filmových postav. Podle čínského čtení obličeje, které má kořeny v tamní medicíně, ale i podle vědců, lidé přirozeně reagují na tváře druhých aniž by si to uvědomovali. A totéž platí pro obočí - podle Číňanů se s ním nerodíme náhodou. Tak například přirozeně široké obočí přísluší rozhodným a sebevědomým lidem. Naopak, s úzkým obočím se rodí váhaví jedinci.

Čelo
Zatímco vysoké a kulaté čelo mívají idealisté se sklonem k silným a hlubokým přátelstvím, ti s užším čelem se bojí podniknout v životě rázné kroky a vše si raději vícekrát rozmyslí. Pokud máte ploché čelo, s velkou pravděpodobností inklinujete k faktům a abstraktním rozhovorům se vyhýbáte. Jste realisté.

Nos
Podle “nosa” poznáš kosa, říkává se a pravdou je, že podle něj lze odhalit, nakolik je jeho majitel aktivní, zda je schopen uživit rodinu nebo má dobré srdce. Empatičtí bývají lidé se širokou špičkou nosu. Orlí nos je typický pro podnikavé typy, které nic v životě nezastaví a jdou si za svým cílem.

Rty
Zejména dámy s objemnými rty mají sice sklon k štědrosti, ale zároveň se netají drahým a luxusním vkusem. Lidé s užší vrchní rtem těžko opětují city druhým, lidé se silnějším spodním rtem zase rozdávají, i když nemusí. Lakomce odhalíte díky jedinému pohledu na jeho malé a úzce sevřené rty.

Brada
Spojuje se s životní silou. Čím mohutnější linii spodní čelisti máte, tím odolnější a životaschopnější jste. Platí to stejně pro ženy, jako pro muže. Některým lidem brada výrazně vystupuje a v takovém případě máte co do činění s nezávislou, ale zároveň nerozhodnou osobou. Velmi výrazná brada patří tvrdohlavým "beranům".

Oči
Prý jsou bránou do duše člověka, ale není to jen klišé? Podle doktora Anthonyho Fallon z Edinburské univerzity jsou oči tak neurologicky blízké lidskému mozku, že se v podstatě dají považovat za "jedinou část mozku, kterou lze vidět i zvenčí". Vědec se také domnívá, že oko odráží funkce mozku a dokáže o svém majiteli hodně napovědět. Podstatná při odhadování osobnosti je však i vzdálenost očí. Čím dále od sebe je máte, tím otevřenější je váš pohled na svět. V životě dokážete překonat různé překážky a jste liberální.

Autor: Lenka Kostková