Domácí a levná léčba akné

Příčin vzniku akné je několik. Patří mezi ně špatná životospráva, ale také je to následek psychického vypětí, hormonální činnosti, negativního působení některých léků a mnoho dalších příčin. Léčebných metod je stejně jako příčin mnoho. My vám dnes popíšeme domácí způsob hojení a vysušování mastné a aknózní pleti. Pokud máte pleť aknózní, ale suchou, tyto metody ani nezkoušejte.

Domácí a levná léčba akné

Soda bikarbona
Nejznámějším a nejčastějším domácím prostředkem proti komedonů je soda bikarbona. Účinkuje stejně jako ledajaký drahý přípravek z lékárny či drogerie. Obyčejně se aplikuje jako peeling či maska. Stačí vám dvě čajové lžičky sody. Zalijte trochou vody, abyste z ní mohli umíchat pastu. Tu pak naneste na "tečkované" části na tváři. Po 15 minutách smyjte vodou.

Zubní pasta
Další levná metoda na tzv. uhřík, je zubní pasta. Aplikovat ji lze jako masku nebo peeling. Maska: Tím, že zubní pasta na tváři uschne, odstraní nadměrnou tvorbu mazu. Také ji však lze použít jako peeling, jelikož obsahuje mikroperličky. Pokud vám však pasta bude obličej příliš vysušovat, raději na tuto metodu zapomeňte! A pozor, ne všechny zubní pasty se hodí. Před nanesením vyzkoušejte na malém kousku obličeje a v případě, že vás bude pasta pálit, v aplikaci již nepokračujete!

Čajovníkový olej
Také se považuje za lék proti akné, konkrétně při zmíněných černých tečkách. Olej nakapejte na tampon a přiložte na postižená místa. Ale pozor, ačkoli čajovníkový olej (známější pod anglickým názvem tee tree oil) dezinfikuje, podobně jako pasta pleť vysušuje. Pokud tedy bojujete se suchou pokožkou, není pro vás tento olej vhodný.

Autor: Martina Dvořáková