Kokosový olej úspěšně regeneruje pleť a vlasy

Kokosový olej lze používat jako kvalitní přípravek v péči o pleť a vlasy. Má mnohostranné využití. Nejenže bojuje proti vráskám, ale i proti bakteriím a houbám, které způsobují nejrůznější plísně. Dá se použít jako výborný odličovač pleti. V péči o vlasy funguje jako účinná regenerační maska.

Kokosový olej úspěšně regeneruje pleť a vlasy

Panenský kokosový olej
Za prvé, je antioxidantem (pomáhá v boji proti vráskám, které způsobuje stres), zadruhé, je antibakteriální (zabíjí bakterie a čistí pokožku), a kromě toho je také antimykotický (působí proti plísním). Důležité však je, abyste při koupi dbali na dobrý panenský kokosový olej z obchodu se zdravou výživou. A ať vás nepřekvapí, že olej není tekutý, ale vypadá jako bílá pasta ve skleněné láhvi. Musí se nejprve zahřát, aby se rozpustil.

Tvář
Ten, kdo často používá rtěnku nebo voděodolný make-up, ví, jak důležitý je mastný odličovač. Kokosový olej je v tomto případě ideální čistící prostředek, protože dokonale odstraňuje nečistoty, ale pokožka po něm nezbývá mastná. Kokosový olej je také mimořádně vhodný i namísto běžného denního krému. Bojuje proti volným radikálům v buňkách, váže vlhkost a stará se o hladkou pokožku. Absorbuje se navíc překvapivě rychle.

Tělo
Nejen tvář, ale i tělo se potěší z kokosového oleje. Kůže bude díky němu "miminkovsky měkká". Co však neví každý, kokosový olej pomáhá i při hubnutí, stimuluje metabolismus. Konzumovat ho můžete denně, povoleny jsou až tři polévkové lžíce. Dokonce i na vyplachování úst je tento zázrak dobrý, protože ničí toxiny a bakterie, které máme v ústech.

Vlasy
S kokosovým olejem můžete dát rozdvojeným konečkům vlasů konečně sbohem. Vmasírujte kokosový olej do vlasů a tuto masku nechte během noci působit.