Líčení na slavnostní příležitosti

Dokonalé líčení na slavností příležitosti je nejlepší svěřit do rukou odborníka, tedy vyškolené vizážistky. Ale ta vždy není po ruce, tak často musíme spoléhat na šikovnost svých rukou a kvalitní dekorativní kosmetiky. Důležité je, aby líčení co nejdéle vydrželo neporušené, vypadalo přirozeně, ale zároveň bylo i dostatečně výrazné.

Líčení na slavnostní příležitosti

Trvanlivost
Základem je, aby make-up vydržel co nejdéle neporušený. Samozřejmě, dáma může mít v kabelce rtěnku či pudr na drobné korekce, ale například oči by měly zůstat neporušené i několik hodin. V případě krycí báze je dobré sáhnout po více krycích make-upech, které jsou hutnější a déle zůstanou bez drobných závad. Samozřejmě, pokud má žena bezchybnou pleť, vrstva make-upu by měla být menší. Někdy stačí jen pudr, který zamaskuje lesklejší partie či místa s rozšířenými póry.

Přirozenost
Zní to paradoxně, když se řekne slavnostní make-up - ano, to už samo o sobě není asi vždy přirozené. Jde o líčení, které běžně nenosíte, a tak vás v daný den či večer odliší od vašeho běžného já. Ale zůstat přirozená není jen o tom, zda máte silnější vrstvu řasenky, nebo metalické oční stíny. Důležité je, najít dokonalý odstín pleti, který je shodný na obličeji, krku, ale i dekoltu. V každém případě je nutné zcela trefit odstín obličeje k odstínu zbytku těla. Nutné je uvědomit si, že na denním světle je rozdíl dost vidět a proto opravdu třeba dbát na shodnost barevnosti.

Buď, anebo ...
Asi tušíte, že řeč je o tom, jaký dominantní prvek v líčení zvolíte. Ne nadarmo se říká, že je nutné rozhodnout se mezi očima a rty. Samozřejmě, můžete experimentovat s tím, že zvýrazníte obojí, ale výsledek je málokdy vhodný do běžného života - dokonce i do toho plesového. Podobné experimenty se hodí spíše na molo, či případně maškarní ples. Jinak však volte mezi dominantníma očima (zvýrazněné linkou, trsy umělých řas, řasenkou či stíny) a jemnými rty. Chcete-li výrazné rty, na víčkách volte spíše tělové a nahé líčení s jemnými třpytivými odlesky a ozdobte oči jen řasenkou, případně linkou, abyste jim dodaly hloubku nebo prodloužily tvar.

Autor: Martina Dvořáková