Mastná a pórovitá pleť vyžaduje speciální péči, podpořenou dokonalým čištěním

Póry na pleti, to není nic neobvyklého. Mají svou ochrannou funkci. Problém nastává, když jsou póry rozšířené a vlivem špatné péče ucpané a zanícené. Častěji tento problém nastává u mastné pleti. Jak o pleť s rozšířenými póry pečovat a docílit toho, že začnou být méně viditelné?

Mastná a pórovitá pleť vyžaduje speciální péči, podpořenou dokonalým čištěním

Základem je kvalitní, ale šetrné čištění
Pro ženy, které mají pleť mastnou a pórovitou, může být řešením i opakované - dvojité čištění, když si nejprve tvář odlíčí, opláchnou a následně znovu aplikují čistící emulzi a umyjí. Je důležité vybírat správné výrobky, které pleť nezatěžují a nezpůsobují další ucpávání pórů. Při čištění pórovité pleti se osvědčilo také napařování. S jeho pomocí dochází k čištění pokožky od nedokonalostí a drobných nečistot. Samozřejmě, po něm musí přijít ještě důkladné čištění mycí emulzí. Jako řešení pro pórovitou pokožku také mnozí odborníci doporučují čisticí hlavice - na trhu je jich už momentálně několik. Pracují na principu rychlého (nejčastěji krouživého) pohybu tisíců štětin, které dostatečně a jemně pokožku vyčistí.

Přípravky s obsahem kyseliny salicylové přispívají k absorbování mazu z kůže
Jsou tedy vhodné pro dámy s pórovitou a mastnější pletí. U mastné pleti se vyplatí používat i peelingy, ale musí být opravdu jemné. Skvělou volbou jsou i různé bahenní masky, které absorbují maz z kůže a přispívají k budování rovnováhy při jeho následné tvorbě. Na trhu se už léta nacházejí i přípravky na minimalizaci pórů v pokožce. Zejména dermatologové či kosmetičtí odborníci radí, aby ženy, které čelící problémům s pórovitou a mastnou pokožkou, vsadily na celou řadu jednoho výrobce. Tehdy je totiž účinnost znásobena a efektivnější.