Péče o pleť v chladných měsících roku

Péče o pleť není jen dobrá a špatná, ale může být i v pořádku, jen třeba zapomínáme, jaké je právě roční období. Jinak se musíme starat o pleť v horkých a jinak v chladných měsících roku. V našem článku se zaměříme na ty chladnější dny. A je jedno, zda se jedná o časné jaro, či pokročilý podzim.

Péče o pleť v chladných měsících roku

Nezapomeňte na vodu
O kůži je třeba se starat prioritně zevnitř. Chladnější dny nás nebudou tak palčivě upozorňovat, že je třeba pít, jako když je venku žár. Ale studený vítr pokožku nesmírně vysušuje, a proto z dobrého zvyku dvou litrů čisté vody denně neupusťte.

Peeling na bázi oleje
Mastnější peeling zaručí, že kůže je více chráněna před nárazy větru, vlhkostí a nepříjemným počasím, kdy se i ve vzduchu hemží bakterie. Mastnější peeling pleť zbaví starých buněk a současně ji jemně izoluje od okolního nečasu. To, že tuk je velmi dobrý izolant před zimou zná každý obézní člověk. A chránit pleť mastnějšími maskami můžete i vy. Stejně jako je důležité nezapomenout na každodenní natírání pleti výživným krémem.

Vezměte si krém na opalování
Na plavky počasí sice nebude, ale některé dny může slunce ukázat svoji sílu. Nezapomeňte proto na pravidelné natírání odhalených částí kůže opalovacím krémem. Oceníte to, když budete stát večer doma před zrcadlem.

Zaměřte se více na rty
Suché a popraskané. Takové obvykle jsou. A proto přichází na řadu kvalitní tyčinka na rty. Čím více hydratace, tím vaše rty budou méně pukat, i když bude foukat severák. Balzám na rty není jen součást vysokohorské turistiky a zimního lyžování. Na podzim se rozhoduje o tom, zda vaše rty ohrozí pukání, herpesy, koutky, nebo přežijí bez komplikací a na jaře je rovněž potřeba rty chránit, protože ani v tomto období ještě zima nepřestala vládnout.

Pozor na ruce
I pokožka na rukách je vystavena nepřízni počasí. I když je teplo na rukavice, chlad dokáže ruce pěkně potrápit. Je to období nejčastějšího výskytu ekzémů. Nezapomeňte proto rukám dopřát péči ve formě vysoce mastných krémů na ruce. I několikrát denně a vždy když míříte do zimy. Zachováte tím pružnou pokožku rukou a ekzém můžete zcela eliminovat.

Autor: Martina Dvořáková