Pleťová kúra, která ozdraví a omladí váš obličej

Nejen poznatky z okruhu zdravé výživy, ale i z péče o zdravou pokožku nás ovlivňují. Nabrat nové síly pomáhá pleti hit, který přichází z Ameriky. Je jím takzvaná pleťová kúra, při které dodržujete poměr 5: 2. Není to nic složitého a vaše pleť vám poděkuje.

Pleťová kúra, která ozdraví a omladí váš obličej

Nové objevy
Němečtí odborníci vypočítali, že v průběhu dne je pleť vystavena až 200 chemikáliím. Některé pocházejí přímo z ovzduší, jiné se dostanou na obličej i přes krémy a make-up. Princip ozdravné pleťové kúry je jednoduchý. Pět dní si můžete nanášet make-upu, jak jen to potřebujete, šestý a sedmý den musíte nechat pleť odpočinout. Na obličej si můžete aplikovat jen pleťové krémy. Tohoto pravidla se drží i filmové hvězdy, modelky a další ženy, pro které je obličej pracovním nástrojem.

Ucpávání pórů
Vytlačování zanesených pórů nechte na odbornících v kosmetických salonech.Existují i ​​nemechanické alternativy, při kterých působí na pleť různé přípravky. Podstatné je, vždy se svěřit do rukou odborníka. Jen ten nepoškodí póry, které by jinak mohly ztratit svou samočisticí schopnost a ucpávaly by se.

Čistá pokožka je základ
Zdravý životní styl doplňte pravidelným čištěním pleti. Potom bude pokožka zářivá a minimalizují se i zánětlivé projevy. Tvář si nedrhněte. Vatovým tamponem, na kterém je čistící přípravek, jemně pohybujte po pleti. Díky důkladné očistě budou noční regenerační procesy mnohem účinnější. Odličovací přípravky jsou skutečně důležité, neboť čistá voda nerozpustí kožní maz, který se na tváři během dne přirozeně usadil. Gely, pěny, pleťové mléka a vody, vyberte si to, co vyhovuje vašemu typu pleti. Nezapomínejte, že pokožka je čistá až tehdy, když na tamponu nezůstaly žádné stopy. Nezapomínejte na kontury obličeje kolem vlasů.

Věděli jste, že ...
Nečistá pleť trápí až 40% kuřaček. Navíc, kuřačky mají desetkrát více vrásek než nekuřačky!

Autor: Lenka Kostková