Pleťový olej je dobrou volbou v péči o všechny typy pleti

Nejen kvalitní pleťový krém, ale i olej může být dobrou volbou pro vaši pleť. A pokud si myslíte, že se nehodí na mastnou pleť, tak nemáte pravdu. Pleťový olej můžete používat bez obav i na mastnou pleť. Jen je třeba vědět, jaký druh použít.

Pleťový olej je dobrou volbou v péči o všechny typy pleti

Je pleťový olej určený výhradně na suchý typ pokožky?
Ne. I mastná pleť z něj může profitovat. Možná to zní paradoxně, ale tím, že pokožce přidáme tuk, je to pro ni signál, že ho může začít produkovat méně. Po používání vhodně zvoleného oleje se pokožka celkově vylepšuje, je hladší a zdravější, barva je jednolitá.

Způsobuje pleťový olej vyrážky?
Slaďte výběr oleje s typem pokožky, to je velmi důležité. Pro mastnou pleť jsou vhodné například arganový či konopný olej, protože neucpávají póry. Citlivější pleť může zareagovat na éterické oleje z citrusů či levandule, proto je třeba jejich použití nejprve vyzkoušet jen na kousku pokožky. Pro zralou pokožku se zase doporučuje například olej z pšeničných klíčků.

Jak se pleťový olej nanáší?
Oleje nanášejte bříšky prstů na pokožku. Většina olejů má pipetu, kterou si do dlaně nakapete pár kapek, což zcela postačuje. Olej by se měl nanášet na ještě vlhkou pokožku, jemně vmasírovat. Pak pokožce dopřejte čas, i několik minut, aby olej vsákl, make-up nanášejte až potom.