Rtěnka, která dodá punc elegance a luxusu

Umíte si namalovat rty výraznou rtěnkou? Správně aplikovaná rtěnka rty rozzáří a naopak špatná technika, může z vašeho obličeje udělat výraz klauna. Poradíme vám, jak to udělat tak, aby se rtěnka stala vaší dobrou přítelkyní.

Rtěnka, která dodá punc elegance a luxusu

Jak zvládnout techniku ​​malování výrazných rtů?
Vizážistka radí: "Před samotným líčením je velmi vhodné aplikovat na konturu rtů pudr. Ideálně prstem. Pudr eliminuje rozpíjení a zároveň umožní vytvořit si vlastní konturu, která může, ale nemusí být shodná s reálnou konturou rtů. " Dalším krokem je použití konturovací tužky v odstínu rtěnky, která dodatečně zamezí rozpíjení a nadefinuje okraje rtů. Následuje aplikace samotné rtěnky. Je důležité nanést ji opravdu precizně.

Jaké chyby děláme při používání výrazných rtěnek?
Zásadní chybou při takovémto typu líčení bývá nedostatečné zvládnutá technika tvaru rtů. Nepravidelně nanesená a rozpitá kontura působí velmi neesteticky a může se stát, že namísto sexy rtů bude efekt přesně opačný.

Jaké líčení a styling se hodí k červeným rtům?
"Výrazná rtěnka je svým způsobem doplněk. Je třeba ho také umět sladit a nosit. Rozhodně v tomto případě platí, že méně je někdy více, "vysvětluje vizážistka. Výrazná rtěnka dokonale ladí k minimalistickému stylingu, který ji nechává nádherně vyniknout a dodává správnou dávku luxusu.

Lesk nebo rtěnku? Co si vybrat?
Obecně jsou matnější verze výrazných rtěnek stále více v oblibě. Matná verze klasické rtěnky je tou nejvkusnější a zároveň nejextravagantnější podobou výrazného odstínu rtěnky. Velkou výhodou je také fakt, že matná rtěnka nemá tendenci se rozpíjet. Na výjimečné příležitosti je ideální zkombinovat třpytivé oční stíny s matnou rtěnkou. Stejně to platí i naopak. Lesk je velmi žádoucí v případě, je-li zbytek líčení pudrové.

Výrazné rty jsou sexy!
To potvrdí nejeden muž. Ženy s precizně nalíčenými červenými rty působí smyslně a sebevědomě. Zejména ženy s krásně vykrojenými rty by se rozhodně neměly zdráhat výrazných odstínů. Upřou tak pozornost na svou přednost způsobem, který je výsadou jen žen. 

Vymažte vrásky
Aby rtěnka na rtech vynikla, měly by být dostatečně hladké a hydratované. Suché šupinky a praskliny vyzmizíkujeme pravidelnou masáží rtů například zubním kartáčkem. Pak stačí vmasírovat kolem kontur rtů a také na rty pořádnou dávku hydratačního krému.

Jak si vybrat správný odstín červené?
Pokud patříte ke studenému barevnému typu (světlá pleť), tak si zvolte červený odstín se stříbrnými pigmenty. Pokud jste teplý typ s tmavší pokožkou, tak sáhněte po rtěnce se zlatými pigmenty.

Výrazná rtěnka a věk?
Věkem se z rtů ztrácejí kontury a stejně se mění i jejich plnost. Výrazná rtěnka by se mohla do těchto kontur vpíjet, případně je ještě více zužovat. Opticky však můžete pomocí korektoru pod oči pozvednout spadlé koutky úst a tím i celkový výraz. Optimistický usměvavý vzhled dodáte rtům, pokud překreslíte a rozzáříte korektorem z vnější strany koutky úst ve tvaru písmene V. Okraje rozmažte zlehka prsty.

Autor: Lenka Kostková