Sedm nejčastějších chyb, které děláte při líčení

Krásně a vkusně nalíčená žena. Že to nejste vy? Ale proč vlastně ne? Vkusně se nalíčit, to není v době dostupnosti kvalitní dekorativní kosmetiky nic složitého. Stačí vyzdvihnout přirozenou krásu, potlačit pár nedokonalostí a je to. Připadá vám to složité? Poradíme vám, čeho se vyvarovat a na čem si dát záležet. A pokud se vám líčení nepovede, není nic jednoduššího, než se odlíčit a začít znovu. Všechno, i líčení, chce trochu cviku, který jinak než tréninkem nezískáte.

Sedm nejčastějších chyb, které děláte při líčení

1. Používáte příliš mnoho, nebo příliš málo líčidel
Líčení musí odpovídat cíli, kam jdete a denní době. To, co vypadá perfektně na večerním rautu, může na nákupech nebo ve fitness vypadat hrozně. Když se opakovaně dopouštíte té chyby, že se malujete příliš, vzbuzujete dojem, že se velmi snažíte, ale vynaložené úsilí nepřináší adekvátní efekt. Na den volte co nejpřirozenější líčení.
Ze strachu, aby nevypadaly příliš uměle, některé ženy na líčení raději zapomínají. Měla byste používat minimálně hydratační krém, korekční tyčinku na oblast pod očima, lehce použít řasenku a nanést trochu rtěnky nebo lesku na rty.

2. Zůstáváte u stejných barev, výrobků a technik
Používáte stejné oční stíny, tvářenku a rtěnku jako při vašem prvním líčení? Stejně, jako věnujete pozornost nejnovějším trendům v oblékání, musíte být informována i o aktuálních novinkách v líčení. To však neznamená, že kosmetické výrobky musíte po každé sezóně všechny vyhodit.

3. Používání nevhodného make-upu
Můžete ovládat správnou techniku, pokud jde o aplikaci make-upu, ale pokud nepoužíváte odstín odpovídající barvě vaší pleti, budou výsledky dost slabé. Při výběru vhodného make-upu je nejlepší vyzkoušet tři odstíny. Jeden, který se nejvíce podobá přirozené barvě vaší pleti, druhý o tón tmavší a ten poslední o tón světlejší. Vyberte si ten, který se nejlépe roztírá a který nejlépe splyne s pokožkou.

4. Nadměrné vytrhávání obočí
Když je obočí perfektně vytrhané, může zvětšit vaše oči a umocnit celý váš vzhled. Pokud si neumíte vytrhat obočí sama, pak je lepší svěřit se do rukou odborníka. Čím jsme starší, tím více nám obočí řídne. Mohlo by se tedy stát, že když si obočí vytrháte do příliš tenkého tvaru, už vám nikdy nedoroste a nebude takové, jako kdysi. Sledujte přirozené vyklenutí obočí a vyškubejte vše, co je navíc, což je nad a pod očním obloukem.

5. Používání celé barevné palety očních stínů
Když vidíte tolik krásných barev líčidel ve své kosmetické taštičce, máte tendenci použít je všechny! Doporučuje se však, abyste najednou použila nejvýše tři odstíny.

6. Pozornost věnujete obličeji
Existuje jen tenká dělící čára mezi optimálním zvýrazněním určitých proporcí a přehnaným líčením. Například, když nechcete příliš zvýrazňovat rty, neznamená to, že je necháte nenamalované. Jediné, co v takovém případě musíte udělat, je použít trochu balzámu nebo lesku na rty.

7. Zvětšení rtů pomocí rtěnky nebo konturovací tužky
Většině žen se nedaří vykreslit perfektní linii, když chce zdůraznit kontury svých rtů o jeden nebo i dva milimetry od normálního obrysu. To je třeba nejprve pečlivě doma natrénovat, než takto nalíčená vyrazíte do ulic. Další chybou je použití rtěnky nebo lesku, a až potom konturovací tužky. Opačný postup je správný.

Na závěr
Vidíte, že líčení není věda. Jen to chce vyvarovat se chyb, natrénovat techniku a nebát se. A stejně jako u koření platí, že méně je často více.


Mohlo by vás také zajímat