Vlasy vyžadují jinou péči v létě a jinou v zimě

Péče o vlasy v zimě by měla být jiná než v teplých měsících roku. O pleť se také staráme v zimě jinak a připadá nám to logické. Máme pro vás kvarteto zimní péče o vlasy. Berte ho vážně, pokud chcete, aby vaše vlasy nejen zdravě vypadaly, ale také zdravé i byly.

Vlasy vyžadují jinou péči v létě a jinou v zimě

Každodenní mytí
Během mytí šamponem pokožku hlavy zbavujete mazu. Mráz ji v zimě rychleji vysušuje a mohou se tak na ní začít tvořit lupy. Na vlasy používejte spíše šampony s přírodními oleji jako je avokádový, olivový či makadamiový.

Horká voda
Vlasy si po umytí smývejte spíše vlažnou vodou, nepříliš horkou. Není to dobré ani pro pokožku hlavy ani pro krevní oběh. Příliš horká voda odstraní z pokožky hlavy ochranný maz a opět se bude vysušovat, vlasy se mohou začít třepit.

Česání mokrých vlasů
Během zimy jsou vlasy už i tak dost oslabené a náchylné k lámání. Proto je nečešte když jsou oslabené tím, že jsou mokré. Pokud je to možné, nechte je volně proschnout a češte je jemným kartáčem až potom.

Zapomínáte na péči
Chlad a teplo či nošení čepice - tyto věci samy o sobě vlasům neprospívají. Dopřejte jim proto pozornost po každém mytí, cílenou péči dle typu vašich vlasů. Nezapomínejte ani na výživné či hydratační masky.

Autor: Lenka Kostková