Cvičení doma má více nevýhod, zkuste raději fitness centrum

Snad každému z nás čas od času probleskla hlavou myšlenka " chci něco začít se sebou dělat, chci zhubnout a upravit si postavu ... "Mnozí máme strach navštívit fitness centrum, protože se za sebe stydíme, bojíme se, že nezvládneme zátěž, která se bude od nás očekávat. Je třeba si uvědomit, že do fitness centra chodí i starší a tlustí lidé, kteří mají zájem o pohybovou aktivitu. Pokud od nich něco můžete očekávat, bude to spíš podpora, uznání, povzbuzení. Nebojte se něco zeptat, protože cíl je společný. Nezáleží na fázi, ve které se nacházíte, ale je třeba vydržet.

Cvičení doma má více nevýhod, zkuste raději fitness centrum

Nejčastější důvody
• hubnutí
• zvýšení atraktivnosti a sebevědomí
• zpevnění těla

Když se rozhodneme, pro takovou činnost nastane další dilema v podobě kladení si otázek. Mnoho lidí neví, zda má cvičit doma, nebo bude efektivnější navštěvování fitness centra, která nám zaručí:
• vypracovaná těla ostatních a jejich výkony nás motivují k píli
• je tam více lidí a budete se snažit držet jejich tempo
• fitness centrum zaručuje kvalitní stroje a zařízení, odborné rady trenérů

Mezi nevýhody fitness centra patří samozřejmě finanční náklady
Třeba začít oblečením, protože v obyčejném tričku a teplákách bychom se tam cítili méněcenní. Stejně návštěva centra něco stojí, a pokud chceme mít trenéra, který se nám bude věnovat, případně vypracuje cvičební plán, náklady samozřejmě stoupnou.

První návštěva fitness centra
1. Vyberte si takové, které máme blízko od bydliště, a vyhovují nám otevírací hodiny
2. Informujte se o podmínkách a ceně
3. Není dobré kupovat si okamžitě permanentku, nejprve si prohlédněte prostředí, stroje, atmosféru
4. Nikdy nemějte strach z neznámého a ptejte se personálu, protože je tam na to. Vhodné je mít alespoň na začátek svého vlastního osobního trenéra.


Cvičení doma má také své finanční nevýhody
Koupit si nějaké domácí vybavení zatíží naši peněženku často ještě více než návštěva samotného fitness centra. První, co člověka asi napadne je koupit si nějaký stroj (rotoped, spinningové kolo, stepper, nebo nějaký jiný posilovací zázrak). A napadne nás to často ve chvíli, kdy ho vidíme. Lidí nejčastěji motivují reklamy v televizi, případně v nákupních centrech. Zde je třeba si uvědomit, že tyto výrobky jsou sice levnější, ale i jejich kvalita neodpovídá ani té ceně.

Posilovací stroj, na kterém chceme dosáhnout nějaké výsledky, nebude levným řešením
Musí vydržet každodenní zátěž, váhu. Ty levné výrobky začnou odcházet po několika dnech aktivního používání. Za zmínku stojí i tzv. míče z různých nákupních center a obchodních řetězců. Jsou sice podstatně levnější, avšak rychle praskají, popřípadě hrozí riziko pádu a úrazu. Pokud pošilháváte po stacionárním kole, je třeba si uvědomit, že je to nevýhodná investice. Nezvládne pravidelnou zátěž a zůstane vám z něj akorát předmět na věšení oblečení. Za tuto cenu máte permanentku na rok v nějakém městském fitness centru, která vám nabídne množství strojů. Samozřejmě cvičení doma má své časové výhody. Většina z nás musí do fitness centra docházet a při pracovním vytížení na to není čas a následně ani energie.

Pohodlí a vlastní lenost, výmluvy
Pokud i budete mít doma kvalitní fitness centrum, množství špičkových strojů, ještě nemáte záruku, že se donutíte a motivujete cvičit pravidelně. Ten kdo je skálopevně odhodlán cvičit, nepotřebuje stroje doma, donutí se jít i mimo dům do centra. Z toho vyplývá, že pokud nemáte hromadu peněz na vyhazování do vzduchu, levnější je cvičit ve fitness centru. Pokud vás to po čase omrzí, jednoduše tam nepřijdete a nezůstane vám doma množství nepotřebných strojů, které ve vás budou vzbuzovat výčitky svědomí.