Cvičení na BOSU balanční plošině - výjmečné cvičení pro všechny

Hledáte cvičení, u kterého se nejen zapotíte, ale i pobavíte? Nudí vás posilovna a aerobik také není pro vás to pravé? Zkuste cvičení na BOSU. Jedná se o polokouli, která je použitelná z obou stran a původně byla vyvinuta pro účely rehabilitace.

Cvičení na BOSU balanční plošině - výjmečné cvičení pro všechny

Vypadá to dost zábavně,
když stojíte na polokouli, kde musíte provést určité cviky, které vám ukazuje instruktor a zároveň se na ní chcete udržet. BOSU se vlastně nazývá pomůcka - speciální polokoule, která se při cvičení používá. Podle ní se pojmenovalo celé cvičení. Celý název této pomůcky je BOSU Balance Trainer, kterou tvoří z jedné strany "polovina" gymnastického míče a na druhé straně je pevná plochá plošina. Celý vtip spočívá v tom, že na gumové polovině se dá skákat, dělat kliky, sedy - lehy a spousta dalších cviků. Ještě více srandy si však užijete, když ji otočíte. Najednou budete stát na rovné plošině s tím, že gumová část bude pod vámi. Že proč mluvíme o zábavě? Jděte si to vyzkoušet a uvidíte!

V čem spočívá úspěch BOSU?
V první řadě musíme podotknout, že cvičení na BOSU je vhodné pro ženy, ale i muže. Vůbec se nejedná pouze o ženské cvičení. Cvičit jej mohou všechny věkové kategorie. Jeho výjimečnost spočívá v tom, že:

  • Komplexně posiluje svaly celého těla
  • Procvičuje hluboký stabilizační systém. Zapojuje hluboko uložené svaly především v oblasti trupu a zad.
  • Zpevňuje šlachy a vazy
  • Zajišťuje lepší koordinaci pohybů a držení těla
  • Má vliv na redukci tuku! Jedinečná šance jak zhubnout a zároveň zpevnit své tělo

Už po první hodině budete cítit,
že vaše tělo při cvičení pracovalo trochu jinak, než jste zvyklí. Po celou dobu se musíte pořádně soustředit a mít tělo pod kontrolou. Jinak cvik zvládnete velmi těžko.

Pokud ho nemá vaše fitcentrum, zacvičte si doma
Pokud vaše fitko takové cvičení ještě nemá ve svém rozvrhu, nebo se vám do fit centra prostě nechce, zacvičte si ho doma. Je to přímo ideální cvičení na doma. Akorát je potřeba vědět jak s BOSU správně cvičit, abyste si neublížili. Úplně poprvé bychom doporučili si zacvičit ve fit centru pod vedením zkušeného instruktora, který vám to ukáže a dohlédne, abyste cvičili správně. Můžete si zakoupit i DVD a cvičit podle návodu. I to je cesta. Ti, kteří BOSU vyzkoušeli ho charakterizují jako živé a akční cvičení. Určitě ne nudné. Člověk se pořádně zapotí, a přitom ho cvičení neskutečně baví. Věříme, že jsme vás dostatečně namotivovali. Tak šup šup ho vyzkoušet.


Mohlo by vás také zajímat