Dlouhé vlasy nesluší jen mladším ženám, ale chce to styl

Péče a kvalita vlasů, to je téma, které zaujme téměř všechny ženy. Ano, jsou výjimky, ženy s krásnou barvou, hustotou i kvalitou přírodních vlasů. Ale není jich mnoho. I ženy, o kterých si myslíte, že mají přírodní barvu vlasů používají přípravky, které jim jejich barvu zintenzivní a oživí. Otázek, které točí okolo vlasů je nepočítaně. My se vám pokusíme zodpovědět některé z nich. Třeba mezi nimi bude i ta vaše.

Dlouhé vlasy nesluší jen mladším ženám, ale chce to styl

1. Mám zničené vlasy. Opravdu si musím kupovat drahé vlasové masky?
Začněme od začátku. Pokud stojíte před regálem a přemýšlíte, zda si musíte koupit vlasovou masku, nebo zda stejnou roli zvládne kondicionér, tak tady je odpověď jasná. Kupte masku. Kondicionéry fungují na bázi aplikovat - opláchnout - hotovo. Masky potřebují čas. Nacházejí se v nich ingredience, kterým sice déle trvá, než se do vlasu dostanou, ale při regeneraci dosahují lepších výsledků. Pokud se rozhodujete mezi levnější nebo dražší verzí vlasové masky, tak to závisí na vašich vlasech a cenové politice vybraného obchodu.. Více než cena je pro vlasy důležité složení. Každý typ vlasů potřebuje jiné, a proto vám nezbývá, jen zkoušet. Levnější i dražší. Nespoléhejte se, že rozdíl poznáte okamžitě. Klíčem k úspěchu je pravidelné používání.

2. Není mi dvacet, ale stále chci dlouhé vlasy. Jak se o ně starat?
Ne, vlasy si nemusíte stříhat jen proto, že stárnete. ALE - péče o ně bude chtít trochu více práce. Prvním důležitým bodem jsou vždy upravené konečky. Ty se v pozdějším věku více ničí, a proto si je musíte nechávat častěji sestřihávat. Důležitý je i styl: dlouhovlasé čtyřicátnici sluší delší rovná ofina nebo vlasy začesané stranou. Přesně jak to nosí Demi Moore nebo Jerry Hall. Oba styly vám opticky zjemní vrásky, ale nesluší každému, proto se poraďte s kadeřnicí. A pokud nemáte čas na úpravu, stačí je sepnout do elegantního uzlu nebo koňského ohonu.

3. Jak zjistím, že jsou moje vlasy zničené?
Jednoduchým trikem - zdravý vlas napněte. Pokud se natáhne o více než 30 procent své délky a až potom se přetrhne, můžete si blahopřát. Pokud ne, máte jedinou možnost: rozloučit se s kulmami a žehličkami na vlasy. Pokud vlasy fénujete, nikdy je nesušte úplně dosucha, protože nejvíce je ničí právě ta závěrečná fáze. Pozor i na kulaté kartáče, které, pokud neumíte používat, udělají více škody než užitku.

4. Ztenčují se mi vlasy, co s tím?
To, že vlasy se věkem ztenčují, je zcela přirozené. Navíc, i rychleji se mastí a jsou rovnější. Sice to nedokážete zastavit, ale dokážete to zpomalit. Není třeba investovat do drahých přípravků. Stačí pravidelná vlasová masáž a zdravé stravování. Nemluvíme jen o vitaminech a minerálech, ale i proteinech, vždyť vlas je tvořen především z nich. Vlasové kořínky jsou nejaktivnější ráno, a proto si bílkoviny dejte k snídani. Masírování hlavy podporuje cirkulaci krve, přičemž stačí jen 30-sekundová masáž prsty denně. Opět, změny neočekávejte ze dne na den. Dostaví se za několik měsíců.

5. Mohu odhadnout, jak budou vypadat moje vlasy v budoucnu podle toho, jak vypadají vlasy mojí matky?
Genetice se nevyhnete. Ale, vaše vlasy ani nemusejí vypadat úplně stejně. Kvalita vlasové kosmetiky se zlepšuje, ať už mluvíme o barvách, šamponech nebo lacích na vlasy. Používejte kvalitní přípravky a nebojte se vlasy častěji mýt. Takto si udržíte zdravou pokožku, která je klíčem ke zdravé hřívě.

6. Pokud si ostříhám vlasy, budu vypadat mladší?
Otázka za milión. Můžete, ale nemusíte. K dlouhým vlasům si automaticky představíme mladšího člověka. Takže, pokud vlasy ostříháte a nemáte jemné rysy, způsobíte si pravý opak: budete vypadat starší. Pokud jste se rozhodla pro délku po ramena, vlasy srovnejte do jedné délky. Chcete-li kratší vlasy, přidržujte se ženštějších stylů. Starším ročníkům sluší i pážecí účes, který má delší vlasy vpředu a kratší vzadu. Nezapomeňte ho pravidelně sestřihávat, účes musí vždy perfektně sedět.
 

Autor: Lenka Kostková