Domácí jogurtová maska účinně omlazuje a hydratuje i velmi citlivou pleť

Dáváte si ke svačině jogurt? Tak to děláte pro své zdraví jedině dobře. Ale proč se o tu dobrotu nepodělit se svou pletí? I pro ni je tento bílý produkt doslova balzámem. Nemusíte se bát alergických reakcí, vaše pleť ho přijme, stejně jako váš trávicí trakt.

Blaho zvenčí, zevnitř
Na suchou pleť je jogurt kvůli svým jedinečným vlastnostem unikátní. Mikroživiny, které obsahuje, pleť dobře přijímá. Ty navíc zajišťují "blaho" nejen zvenčí, ale i zevnitř. Jogurt pokožku osvěžuje a chladí a protože ho dobře snáší i citlivá pleť, doporučuje se na všechny typy.

Omlazuje, hydratuje
Minerály, stopové prvky a proteiny obsažené v jogurtu mají hydratační účinek, podporují krevní oběh a omlazení pokožky. Díky své krémové konzistenci se dobře aplikuje a suchá pokožka ho rychle vstřebává. Obzvláště vysoký podíl mléčných proteinů chrání kůži před vysoušením a vytváří jedinečný pocit svěžesti.

Jogurt + tvaroh
Na suchou, bledou a unavenou pleť se doporučuje především hydratační maska ​​z jogurtu a tvarohu. Smíchejte dvě lžíce jogurtu, tři lžíce tvarohu, jeden vaječný žloutek a 15 kapek olivového oleje. Dostanete pastu, kterou naneste na obličej a nechte 15 minut působit. Pokud to budete dělat denně, vaše pleť bude svěží a sametově jemná.


Mohlo by vás také zajímat