Domácí mazlíček, který není náročný na čas - fretka

Za domácího mazlíčka není dnes považován jen pes nebo kočka. Někdy si lidé pořizují i hodně zajímavé druhy zvířat a je jen otázkou, zda to není jen proto, aby byli zajímaví. Ale pokud jste se rozhodli, vlastnit přítulné a nenáročné zvířátko, pořiďte si fretku. Najdeme vám pět hlavních důvodů, proč zrovna toto zvířátko.

Domácí mazlíček, který není náročný na čas - fretka

1. Více než 70 procent života prospí
Vyžaduje, abyste jí každý den alespoň trochu věnovali. Vůbec nevadí, že jste celý den v práci a máte na ni čas jen ráno a večer. Odvděčí se vám svým pobíháním, úšklebkem a humorem, jehož je vždy u ní dostatek. Rada vylézá v noci a dělá lomoz. Lepší tedy je, pokud je zvyklá běhat po pokoji, samozřejmě pokud je na to místnost přizpůsobená.

2. Péče jako o kočku
Mnoho zvířátek vyžaduje speciální druhy péče. U fretek nemáte problém s ničím. Péče o ně je podobná jako o kočky. Vyžadují zábavu, hračky, vitaminy, misku s vodou a granulky.Vyrábějí se i granule čistě pro fretky, které jsou však drahé a nejednou se ukázalo, že jde o totéž složení jako pro kočky. Není potřeba nic výhradně pro fretky a řemínek na procházky po venku se dá koupit poměrně snadno buď přímo na fretky a občas pasuje i na morčata a kočky. Fretku můžete mít v domě, nebo v bytě. Myslete však na zápach, na který mohou být někteří členové rodiny více citliví, jiní méně.

3. Jsou zábavné a milé
Fretky groteskně pobíhají, baví se a baví sebe a i vás. Umí být nadmíru inteligentní a umí se pomstít, urazit, ale svého majitele milují za všech okolností. Jsou ochranářské, a tedy pokud nejsou zvyklé na cizí lidí, rádi se postarají, že v pokoji zůstanete jen vy a vaše fretka, protože má poměrně slušně ostré zoubky.

4. Dokáží mít s vámi přátelský vztah
Fretky mají zajímavé i vztahy. Když jim věnujete svůj čas a lásku, pochopí, kdo je jejich pánem. Nejenže vás budou ochraňovat, budou vyhledávat vaše teplo. Pokud vaše fretka žije na volno, nemusí být nic výjimečného, ​​pokud se k vám přitulí, ať už odpočíváte, nebo opravdu spíte ve své posteli. I dávno poté, co jste odešli do práce se může schoulit do klubíčka ve vašem pyžamu přičemž si ho nikdy nezmýlí s pyžamem nikoho jiného. Ke svému majiteli se umí chovat zcela jinak, než k jiným lidem.

5. Nejsou nutná povolení
Přestože je fretka klasifikována jako kožešinové zvířátko, nejsou na ni nutná žádná extra povolení. Až na několik výjimek, kdy si obce stanoví svá vlastní nesmyslné pravidla. Drtivá většina měst a obcí neupravuje držení kožešinových zvířat. Je nutné, aby bylo zvířátko očkováno a pravidelné kontrolované veterinářem tak, jak se kontrolují a starají chovatelé i o psy a kočičky. Ačkoli morčata a křečci jsou výrazně zanedbávány, u fretek na zdravotní stav určitě dbejte dostatečně pozorně. Fretky můžete chovat i s vlastními doklady a cestovním pasem podobně, jako je tomu například u psů. Zajímavostí je, že například v Kalifornii jsou fretky zakázány, zatímco v New Yorku s nimi není žádný problém.