Jak správně nalíčit oči s přibývajícím věkem?

Nejen oblečení, ale i líčení podléhá věku a módě. Některé ženy si myslí, že když se léta budou stejně líčit, že jim to ubere na věku. Ale opak je pravdou. Stále stejné líčení dělá ženy staršími, proto by měly věnovat dostatek pozornosti výběru dekorativní kosmetiky.

Jak správně nalíčit oči s přibývajícím věkem?

Každá ženy si dobře uvědomuje,
že tvář se mění, kondice pleti zhoršuje a přítomnost vrásek roste. A oční okolí nezůstává nepostižené ani s těmi nejlepšími krémy. Pokud jste tedy například dosáhla čtyřicítky a nalíčíte oči tak, jak jste to dělala, když vám bylo dvacet, výsledek vůbec nemusí vypadat půvabně. Odborníci se shodují, že péče i způsob dekorativního líčení se musí lety vyvíjet a měnit. 

1. Hydratace očního okolí
Před každým líčením byste měla oblast pod okem vydatně ošetřit hydratační bází, ideálně s protivráskovým účinkem. Nebojte se vyživit i víčka, ale počkejte, dokud se přípravek nevstřebá. Plnější pleť bude pro líčidla lepší stavební bází.

2. Rozjasňujte
Používání rozjasňovače a korektoru na očním okolí je věc, kterou si mnoho žen osvojilo již v mládí. S přibýváním vrásek se však může přípravek s hutnější konzistencí ukládat v drobných vráskách. Ideální je tedy najít jemný gelový rozjasňovač, který se částečně vstřebává. Vyhýbejte se pudru.

3. Krémová konzistence
Při líčení očních víček vsaďte na krémové stíny. Můžete je kombinovat i s práškovými, ale krémové použijte jako první a základní. Nezdůrazňují vrásky a zároveň tento podklad zabrání, aby se práškové stíny usazovaly v jemných liniích a vytvářely drobné vrásnění na víčku. Sahejte po jemnějších barevných tónech, tělních. Vyhýbejte se metalíze v chladném tónu - stříbro či těžká měď oči zatíží. Třpytivý odstín růžového zlata je však přípustný.

4. Optická iluze
Pomohou ji dotvořit řasy i obočí. U obočí se snažte o jemně nedbalý look a namísto přesné linie zdůrazňujte obočí spíše kartáčkem a velmi jemným dotekem barvy. U řas je dobré místo hutné řasenky, která udělá masivní a výrazně barevné řasy, sahat po takové, která zvýrazní i ty nejjemnější řasy a přitom bude působit přirozeně.

Autor: Lenka Kostková